Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Dlouhotrvající bolest kotníku

Otázka

Dobrý den,

před rokem jsem asi špatně došlápla, byla jsem na chirurgii , na rentgenovém vyšetření beze změn, byla jsem na ultrazvuku žil dolní končetiny - kde jsem měla zánět tendosynovitis. Bohužel se stav vůbec nelepší, kotník opuchá a někdy bolí. Je pravda, že ho nešetřím - jezdím na kole a běhám, ale bez sportu bych nevydržela. Chtěla bych se zeptat, zda je možné, že tak dlouhý čas se nic nezměnilo.

Díky.

Odpověď

Dobrý den,

tendosynovitis je zánětlivý stav šlach, které procházejí v oblasti kotníku. Špatným našlápnutím jste si natáhla zřejmě jak vazy, tak i tyto svalové šlachy. Pokud to trvá tak dlouho, může se jednat o následně vzniklou nestabilitu kotníku z důvodu povolených vazů. Navštivte fyzioterapeuta, který Vás odborně vyšetří, může doplnit sono vyšetřením (Služba vyšetření a na diagnostickém ultrazvuku). Doporučuji aplikaci fokusované rázové vlny, která má výborné výsledky v léčbě bolesti a urychlení hojení zánětlivých procesů měkkých tkání po zvrtnutí či přetížení - viz Moderní léčba a fyzioterapie, distorze (zvrknutí) kotníku. Určitě bych doplnila fyzioterapií zaměřenou na stabilizaci kotníku - cvičení na nestabilních plochách atd. Vše podle Vašeho aktuálního klinického stavu. 

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.