Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Bolesti obou kolen

Otázka

Dobrý den,

mám problém s kolenem. Začala mě bolet obě kolena, ale nyní přetrvává bolest pouze v levém. Když stojím, je vše v pořádku. Problém nastává, když mám koleno delší dobu pokrčené a ustává, když nohu natáhnu. Ne však ale zcela, poté mám problém například s krokem do schodů a do kolene se nemohu pořádně opřít. Při natahování mi v koleni lehce lupne pod čéškou (mám alespoň takový pocit). 
Tento problém mívám každoročně a velice podobnou bolest i v rameni. Kupříkladu když usnu na boku, občas se probudím s velkou bolestí v rameni. Rameno mě teď ale netrápí. 
Dále mě občas bolí klouby na rukou a nemohu pevně stisknout, ale to spíše v zimě. Doktor mě poslal na nějaké testy artrózy ale nic se nezjistilo. Je mi 25 let. 

Díky.

Odpověď

Dobrý den,

zřejmě se bude jednat o femoropatellární syndrom, který vzniká na podkladě svalové nerovnováhy, kdy jeden sval je ve zvýšeném napětí a tlačí čéšku do výrazného kontaktu se stehenní kostí, což se projevuje bolestí v ohybu, lupnutím pod čéškou, bolestí při chůzi do schodů, atd. Doporučuji navštívit fyzioterapii, odstranit svalové dysbalance, nácvik správného postavení kloubů dolní končetiny atd., popřípadě pokud se najdou nějaké zánětlivé změny v okolních vazech pak aplikaci fokusové rázové vlny. Časem může dojít ke dřívějšímu vzniku artrotických degenerativních změn v kloubu, což je myslím, škoda, když se to dá řešit včas.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.