Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Zvládání bolestí páteře v těhotenství

Otázka

Dobrý den,

je mi 29 let, s partnerem máme 10-ti letou dceru a pokoušeli jsme se dlouho o další miminko. Jenže problém byl v tom, že jsem jako antikoncepci měla injekci s názvem DEPO-PROVERA. Po nějakých pěti letech se mi otěhotnět podařilo, ale bylo to tak nečekané, že to spíše přišlo jako blesk z čistého nebe. Největší problém je ovšem to, že jsem po 2 operacích páteře, beru silné léky Tramal 150mg (4 tablety denně) a Dolgit 800mg (3-4 tablety denně). Když mi zjistili těhotenství, řekli mi, že jsem v 8. týdnu, ale že jde o tzv. zamlklé těhotenství, takže jsem o miminko přišla. Proto se chci zeptat, když tyto léky u příštího těhotenství budu muset vysadit, jak mi lékaři pomohou tyto bolesti zvládat, abych kvůli těmto silným bolestem o miminko opět nepřišla. Zajímalo by mě, zda existují nějaké infuze a nebo léky, které se podávají i těhotným ženám.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

určitě by bylo dobré spolupracovat s fyzioterapeutem, s kterým byste se měli zaměřit na co nejlepší funkci hlubokého stabilizačního systému páteře. V pokročilejších stadiích těhotenství pak na uvolňovací cviky pro oblast beder, kříže a kyčelních kloubů.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.