Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Bolest ramene a lopatky po luxaci ramene

Otázka

Dobrý den,

měla bych na Vás dotaz. Mám po luxaci ramene bolesti na lopatce. Na rehabilitace a magnetoterapii chodím. Rozsah pohybu se lepší, ale bolest přes den stále přetrvává , v noci není a při cvičení se rameno zvedá i s lopatkou. Bolí mě tedy často lopatka, klíční kost a svaly na pažní kosti.

Poradíte, co s tím?

Odpověď

Dobrý den,

nepíšete, jak dlouho jste po luxaci ramene. Ale pokud jde již o následek úrazu např. před měsícem, volila bych terapii radiální rázovou vlnou. Ta uvolní zvýšené napětí trapézového svalu a dalších svalů, které "tuhnou" jako reflexní ochrana ramenního kloubu před dalším poškozením a ovlivňují bolestivost ramene a omezují hybnost v ramenním kloubu a lopatky. Nicméně v současné době je jejich ochranné zvýšené napětí již nežádoucí.
Doporučuji tedy kombinaci fyzioterapie s aplikací radiální rázové vlny.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.