Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Bolest v oblasti pánve

Otázka

Dobrý den,

nevím si už rady, bolest kosti křížové ve spojení s kyčlemi, konečníkem a sedacími kostmi. Sednout si již není skoro možné a když přijde ,,záchvat,, největší bolesti, tak je jedno v jaké jsem poloze. Pichlavá bolest jak od nohy, k tomu bolí i spodek břicha. MR, RTG... nic, pouze posun plotének cca 1 cm, ale bolest je nová, jiná a trvá od srpna a teď se zhoršuje. Mám již problém se postavit, i necitlivost nohou v určitém úhlu, neurologie bez nálezu. Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den,

bolesti v oblasti pánve, zvlášť spojené s bolestí v oblasti konečníku jsou často průvodním jevem při problémech pánevního dna. Potíže se svaly pánevního dna se dají řešit pomocí fyzioterapie, kterou nabízíme. Je ale potřeba důkladné vyšetření fyzioterapeutem, který je v dané problematice školený a dále navržení terapie, která zahrnuje relaxační metody, cvičení a mobilizaci páteře a kostrče. Posun ploténky o 1 cm je docela významný a mohl by také funkčně ovlivnit oblast pánve i přes to, že je neurologické vyšetření v pořádku. V případě návštěvy naší kliniky dovezte prosím zprávy z neurologie i MR a RTG.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.