Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Závrať od krční páteře?

Otázka

Dobrý deň,

rada by som sa na Vás obrátila ohľadom dotazu na BPPV. Chcem sa teda spýtať, ak môžem, či závrat (jedná sa práve o dosť silný závrat v leže, s nepríjemným pocitom v žaludku až rozbúšením srdca) môže mať príčinu od napätia od páteře, krčnej alebo hrudnej. A tiež či závrat, ktorý súvisý s BPPV sa môže prejavovať, až po nejakej dobe, práve vo vodorovnej pozícii, so zatvorenými očami, teda pri zaspávaní. A ešte by som sa rada spýtala, či je možné napraviť postavenie páteře ak sa jedná o takmer napřímenú bederní lordózu s vrcholem v plotýnce C5. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
 

Odpověď

Dobrý den, 

záleží na charakteru závratě, ale samozřejmě příčinou může být zvýšené napětí povrchových svalů a nedostatečná funkce hlubokých svalů krční páteře. Pokud je příčinou BPPV dochází k motání hlavy při změně polohy, může se tedy objevit i v noci, kdy vás motání vzbudí. Je ale závislé na změně polohy, nebývá přítomno po delší době pokud je hlava v nehybném stavu. Doufám, že vám toto jako odpověď stačí, pokud byste potřebovala pomoci, je ideální navštívit terapeuta či lékaře, který provede diagnostiku a ideálně problém pomůže vyřešit.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.