Pomůžeme od bolesti
Dnes je zavřeno

Synovitida

Otázka

Dobrý den,

žena mi vás strašně doporučovala, nicméně než se objednám, radši bych se zeptal. Ortoped mi v pravém kolenním kloubu diagnostikoval chronickou hyperplastickou synovitidu a poslal mě na synovectomii. Česky - koleno mi pátý měsíc v nepravidelných vlnách otéká, bolí, a chtějí mi ho nějak rozřezat. To ale beru jako řešení důsledku, ne řešení příčiny. Je možnost něco s tím dělat z pohledu fyzioterapie? A pokud ano, kterou variantu si mám vybrat v online objednávacím formuláři? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v případě synovitidy se jedná o zánět synoviální blány kloubu, která vystýlá vnitřek kloubu a produkuje kloubní maz (synovii). Jakýkoliv zánět kloubního aparátu lze léčit Fokusovanou rázovou vlnou. Pokud se chcete objednat online, můžete tak učinit ZDE, jako službu zvolte "Konzultace (1.návštěva) + FOKUS RV 60min".

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.