Pomůžeme od bolesti
Dnes je zavřeno

Pád na kolena a bolest kostrče

Otázka

Dobrý den,

zhruba před měsícem a půl jsem si narazila obě kolena. Nyní obtíže ustupují, ale začala mě bolest kostrče na pravé straně. Sezení a vstávání je velmi bolestivé. Může kostrč mít něco společného s úrazem kolen?

Odpověď

Dobrý den,

přímá spojitost úrazu kolen a kostrče zřejmě není, nicméně při pádu jste mohla dopadnout špatně, čímž mohlo dojít k posunutí kostrče do nefyziologické polohy. Nejlépe pro Vás bude, objednat se na konzultaci a vyšetření, a poté domluvit případný termín mobilizace kostrče. Jen upozorňuji, že pro mobilizaci kostrče je třeba počítat se dvěma po sobě následujícími termíny. V rámci prvního dne byste byla komplexně vyšetřena a byla by provedena mobilizace kostrče a následující terapii je nezbytné zmobilizovat také žebra (funkčně propojeno), nicméně je doporučováno provádět s jednodenním odstupem. Také je důležité, aby se mobilizace prováděla v období ovulace.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.