Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Přetrénování

Otázka

Dobrý den,

jsem nadšený celoživotní trailový běžec. Běhám téměř denně, asi 15 km. Poslední dva týdny ovšem vůbec nemám k běhu a bohužel k žádné fyzické námaze chuť a cítím se neustále unavená. Pořád bych spala, do ničeho se mi moc nechce. Po přečtení několika článků myslím, že jsem dospěla do stádia přetrénovanosti se všemi jeho fyzickými a psychickými syndromy. Jak mám regenerovat - mám se nutit k fyzické námaze, nebo nedělat nic? A jak dlouho? Předem děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den,

pokud se domníváte, že by mohla Vaše únava souviset s tréninkem, doporučuji Vám trénink na týden úplně vynechat a nahradit jinými aktivitami nefyzického charakteru, které Vám budou dělat radost. Pokud byste se i po změně aktivit cítila stejně, doporučuji vyhledat praktického lékaře, který na základě krevní zkoušky vyhodnotí Váš krevní obraz a bude pátrat po interní příčině příznaků, které popisujete.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.