Pomůžeme od bolesti
Dnes je zavřeno

Necitlivost nohy - polyneuropatie

Otázka

Dobrý den,

prosíme o radu. Manželka má necitlivé nohy od prstů ke kolenům. V obou nohách má bolesti a silné pálení. Prsty na nohou a nárty ledové. Silně ji to omezuje v pohybu. Dle lék. zprávy z r. 2016 Diabetes mellitus 2. typu, V.s. diab. polyneuropatie. Je možná nějaká pomoc z Vaší strany?

Odpověď

Dobrý den,

necitlivost je dána polyneuropatií, což je symptom vycházející z diagnózy diabetes mellitus 2. typu, stejně jako nedostatečné krevní zásobení. V rámci léčby je jednak třeba léčit primární onemocnění - režimová opatření + medikace, popř. aplikace inzulinu. V našem centru aplikujeme na polyneuropatické tkáně planární rázovou vlnu, která způsobuje vznik nových cév a nastartuje metabolické procesy v tkáních. Se zvýšením prokrvení dochází ke zmírnění příznaků.
V první fázi bych doporučila aplikovat planární rázovou vlnu především do oblasti prstů a nártů nohy.

Planární rázovou vlnu je třeba aplikovat 1x/7-10 dní. Počet opakování je individuální, ale určitě byste měli počítat s minimálně 5 návštěvami

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.