Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Fyzioterapie miminek

Otázka

Dobrý den,

ráda bych poprosila o radu. Mám 10. měsíčního syna a asi 2 měsíce se plazí (symetricky, pomocí obou ručiček i nožiček). Zhruba 3 týdny občas i popoleze, ale špatným stylem a to tak, že má kolínka hodně od sebe a zatěžuje tedy vnitřní část kolínek. Dlaně a prstíky má pěkně dopředu. Šikmý sed moc neumí, takže nesedí, spíše si hraje na boku nebo na bříšku. Na vývoj rozhodně nespěchám, ale jde mi hlavně o to lezení po vnitřní straně kolínek. Existují na to nějaké cviky nebo tomu mám nechat volný průběh?

Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

doporučuji Vám nechat si syna vyšetřit od fyzioterapeutky, zabývající se vývojovou rehabilitací.
Nemusí se jednat o velký problém, ale v případě detekce konkrétní odchylky od vývoje je lepší, když se začne problém řešit dříve, než později.

S přáním krásného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.