Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Fyzioasistent

Otázka

Dobrý den,

mám z dospělosti diagnostikovanou Scheuermannovu kyfózu a Skoliózu. Je mi padesát let. V dospívání se tomu říkalo vadné držení těla. Nicméně, korzet jsem nikdy nenosila, speciální cvičení na to nedělala. Ale mám štěstí, protože jsem v dospělosti chodívala cvičit a záda mě téměř nebolí. V posledních letech ale mám cvičení málo, navíc mám sedavé zaměstnání a dopravuji se do něj autem. Bývám unavená a na každodenní cvičení nemám dost sil. Cítím, že mi má ohnutá záda tuhnou. Chtěla bych se zeptat na ortopedický pás pro správné držení těla. Zda by bylo dobré si ho pořídit a popřípadě jaký tip si vybrat. A jak to bude do budoucna? Zatím jsem schopná se narovnat, chodím vzpřímeně, ale když si sednu nebo se nehlídám, tak jsem ohnutá. Nechci pak chodit s hrbem.
 

Odpověď

Dobrý den,

vhodnější než ortopedický pás by byl spíše fyzioasistent, který Vás upozorní v momentech, kdy se nahrbíte. Více se o této šikovné pomůcce můžete dočíst na našich webových stránkách.
Určitě bych Vám rovněž doporučila zařadit do života opět více pohybu, zejména jógu nebo pilates, která Vám zaručí více hybnosti a méně bolestí v budoucnosti. Nemusí se jednat o každodenní cvičení, které je samozřejmě náročné, ale alespoň pár cviků večer nebo ráno na protažení.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky
 

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.