Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Sudeckův syndrom po distorzi kotníku

Otázka

Dobrý den,

syn je po těžké distorzi zevního kotníku s podezřením na rupturu vazů, léčení bylo konzervativní. Úraz se stal před 3 měsíci a syn má stále potíže. Kotník otéká, má poruchu krevního zásobení-promodrávání kůže, výrazně zmenšená hybnost nohy. Bolest jen při pohybu, v klidu ne. Protože se nám zdálo, že ortoped potíže neřeší a stav se nelepší, vyhledali jsme nového ortopeda. Ten synovi vysvětlil, že se jedná o sudeckův syndrom. Předepsal léky - oxazepam, prothazin, agapurin. Doporučil další RHB - magnet, cvičení, předepsal chodící ortézu. Upozornil na možné trvalé následky. Co bychom mohli udělat pro úpravu synovo zdravotních potíží? Měl by i nárok na lázeňský pobyt, jiné léky?
Intenzivnější RHB - rázová vlna?
Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den,

u Sudeckova syndromu je potřeba být vždy trpělivý. Základem léčby je tzv. Mikešova směs (medikamentózní léčba) a šetrná rehabilitace doplněná o fyzikální terapii (hyperbarická komora, vakuum-kompresní terapie atd.). Rázová pro dané obtíže je též velmi vhodná, protože Fokusovaná rázová vlna působí regeneračně na měkké tkáně. Dochází díky ní ke zvýšení prokrvení, zvýšení látkové výměny, obnově cév apod. O možnosti lázeňské léčby se prosím poraďte se svým ošetřujícím, případně praktickým lékařem.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.