Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Ruptura menisku

Otázka

Dobrý den,

10.2.2018 se mi stal úraz při pomalém tanci, pod pravým kolenem (možná přímo v koleni) mi něco ruplo (pocitově jako by prasklo lanko v koleni) a sesunula jsem se k zemi, druhý den na úrazové ortopedii mi byl diagnostikován prasklý meniskus na základě vyšetření a rentgenu. Dostala jsem ortézu, nutnost ledovat a klid, píchám si injekce na ředění krve), dnes jsem byla na objednané kontrole na Klinice ortopedie a traumatologie - po vyšetření, kdy mi lékař sdělil, že nemá volný termín na ASK, proto zvolil zatím konzervativní postup léčby = řízenou rehabilitaci, postupné rozhýbání kolena s odlehčením franc. holemi, chladit koleno a při bolesti Aulin s tím, že za dva týdny opět u něj kontrola a zvážení případné ASK. Jsem z toho trochu nervozní, zda je tento postup léčby obvyklý? Vyšetřující lékař je znám jako kapacita ve svém oboru.
Děkuji předem za Váš názor.
 

Odpověď

Dobrý den,
nejedná se o nijak neobvyklý postup. U ruptury menisku velmi záleží na tom, jak je meniskus roztržen a jak tato ruptura ovlivňuje Vaši pohyblivost. V případě, že by stačila konzervativní léčba - tedy rehabilitace a docílilo by se naposilováním svalů upínajícím se ke kolenu dostatečné stability, nemusí Vám běžný pohyb dělat problémy. Naopak vidíme jako pozitivum, že nevolí artroskopii ihned a dávají prostor méně invazivnímu řešení.

V případě, že byste měl pochybnosti o postupu, zkuste vyhledat ještě názor jiného lékaře stejné odbornosti, nicméně rehabilitaci určitě šanci dejte.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.