Pomůžeme od bolesti
Dnes je zavřeno

Meniskus

Otázka

Dobrý den,

magnetickou rezonancí mi bylo zjištěno natržení menisku a byla mi doporučena artroskopická operace - sešití. Bohužel v současné době jsou veškeré operace odloženy a tak hledám i jiné možnosti. Jsem celkem aktivní sportovec, hodně jsem běhala, jezdím na kole a praktikovala jsem i jógu. Na doporučení lékaře jsem nyní pouze jezdila na kole, ale ostatní sporty mi chybí. Je možné při správném cvičení a tejpování dosáhnout nějakého zlepšení, tak abych mohla opět běhat? Budu ráda za jakoukoliv radu.
Koleno mě vlastně nebolí, jen se mi po běhání vytvářela Bakerova cysta a tím jsem na celý problém přišla. Zkusím tedy vydržet dál bez běhu a snad se operace dočkám. Ještě jsem se chtěla zeptat, jaký názor máte na jógu, mohu ji s takto poraněným meniskem cvičit? Děkuji předem.

Odpověď

Dobrý den, 

děkujeme za Váš dotaz. Pokud budete koleno tejpovat, používat ortézu a nebudete mít pocit blokace kolene, můžete sportovat jako doposud. Jen bych Vám doporučila omezit sporty, při kterých dochází k otřesům kolene (např. běh). Naopak vhodná je již zmíněná jízda na kole, plavání, bruslení, běžkování a další "klouzavé" druhy pohybu.
Jóga rovněž patří mezi vhodné pohybové aktivity, ale opět platí, že pouze pokud Vás koleno nebude při protahování a provádění cviků bolet.
Přeji pevné zdraví a snad se operace co nejdříve dočkat.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.