Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Necitlivost v obličeji

Otázka

Dobrý den,

po úrazu hlavy jsem přestal cítit levou tvář, levou stranu nosu a levé horní zuby. Resp. cítím to jako bych měl místní anestezii. Na neurologii mi akorát dali mix vitamínů B. Přemýšlím o rehabilitaci a také o tom, abych nepromarnil čas, aby pak nebylo pozdě.
Můžete mi pomoci?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

úprava necitlivosti se může dostavit i spontánně, ale doporučila bych Vám navštívit fyzioterapeuta, který by Vám během jedné terapie ukázal co a jak dělat, aby se citlivost navrátila rychleji. Myslím, že dlouhodobá rehabilitace není potřeba, jde spíš o edukaci, jak jednotlivé úkony provádět. Jako první pomoc nyní doporučuji se tváře co nejvíce dotýkat, eventuálně zlehka stimulovat např. jemným zubním kartáčkem necitlivá místa, abychom působili na kožní receptory.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.