Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Vbočený palec a bolest paty

Otázka

Narazil jsem na internetu na Vaše stránky o FYZIOklinice a jsou nejlepší v Praze :-) 

Moje dotazy se týkají dvou problémů:

  • Zřejmě po nošení úzkých bot se mi před dvěma měsíci na levé noze vytvořil vybočený palec. Můj dotaz se týká vašich stránek, kde uvádíte, že je možné toto léčit pomoci rázové vlny. Měl bych dotaz, jak se tato léčba praktikuje a dochází po ní k úspěchu, že se palec vrátí do svého původního stavu, a nebo je tento zákrok deformace palce možný jen chirurgicky?
  • Můj druhý dotaz se týká bolesti na té samé noze na patě. Bolest dále vystřeluje do přední části (myslím holení kosti až ke kolenu) vím, že přes internet je to těžké odhadnout, ale o co by se podle vás mohlo jednat? Patní ostruha, či skřípnutý nerv?

Nechal jsem si v Kanadě zhotovit vložky do bot, které mi byly doporučeny dle mého otisku biometrické, ale bolest nohy přetrvává. Uvažuji o návštěvě Vaší kliniky.
Díky za odpověď !!!

Odpověď

Dobrý den.

Pokud je palec bolestivý, využíváme fokusovanou rázovou vlnu. Viditelně vbočený palec je ale potřeba řešit hlavně cílenou fyzioterapií. Podle nálezu fyzioterapeut pracuje komplexně se svalovými dysbalancemi nejen na noze a celé dolní končetině, ale i na pánvi a na trupu. Je potřeba aktivovat oslabené svaly a hluboký stabilizační systém a podle instrukcí cviky cvičit i doma. Bolest holeně může způsobovat jak patní ostruha, tak i přetížení svalů na holeni. To je potřeba zjistit vyšetřením. 

S oběma Vašimi obtížemi se můžete objednat na vstupní vyšetření a konzultaci ohledně využití fokusované rázové vlny a návrhu následné terapie. 

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.