Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

JUDr. Hana Hejlová

Vážená paní Bílková,
Dne 23. 5 .2019 jsem se zúčastnila Vaší přednášky v Českých Budějovicích k problematice bolesti zad v souvislosti se sedavým zaměstnání. Úrovní Vaší přednášky, vystupováním a praktickými radami jsem byla nadšena a domnívám se, že Vaši přednášku by měl slyšet každý, kdo má sedavé zaměstnání.

V zaměstnání sedím více než 30let. Moje možná „elegantní pozice sezení za psacím stolem u PC s nohou přes nohu“ zcela určitě přispěla k mým současným problémům s bederní páteří, kdy mi bylo lékařem zjištěno těžké degenerativní postižení bederní páteře. Absolvovala jsem nejmodernější způsoby vyšetření, všichni lékaři se mi věnovali skutečně maximálně.

Vaše přednáška mi ale ohromně pomohla v tom, že mě psychicky uklidnila, protože jste velice srozumitelně vše vysvětlila, doporučila a prakticky ukázala cviky, které jsem i já měla na základě doporučení rehabilitační lékařky cvičit a skutečně jsem je cvičila. Z Vaší přednášky jsem skutečně získala pocit, že cviky, které mi byly doporučeny, jsou ty správné cviky a pokud je budu pravidelně cvičit, mohou mi jedině pomoci a neuškodí mi. Měla jsem opravdu velký problém sehnat ve svém bydlišti fyzioterapeuta, který by mi je ukázal a naučil cvičit. Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem si koupila knihu Robina McKenzie Léčíme si záda sami, kterou jsem několikrát pročetla, abych jí pořádně porozuměla, abych si cviky osvojila a cviky jsem v době akutních problémů cvičila každé 2 hodiny a nyní 3x – 4x denně. Sama jsem se přesvědčila, že když jsem získala pocit, že už cvičit cviky nepotřebuji pravidelně a začala jsem se „flákat“, tak to nebylo úplně nejlepší řešení a rychle jsem se ke cvičení vrátila.

Děkovala jsem Vám osobně už po skončení Vaší přednášky v Českých Budějovicích, mám ale potřebu Vám poděkovat i touto formou. Myslím, že to byl ze strany mého zaměstnavatele jeden z nejlepších počinů, které zaměstnavatel v péči o své zaměstnance mohl učinit a Vaši přednášku po své osobní zkušenosti bych doporučila i jiným zaměstnavatelům pro své zaměstnance. Vzhledem k tomu, že jsme na přednášce byli časově limitováni a nemohla jsem zdržovat ostatní účastníky jen svými problémy, jsem připravena se po dovolené objednat k Vám ke konzultaci svých problémů a hlavně ke kontrole, zda doporučené cviky cvičím správně.

Ještě jednou Vám děkuji.

JUDr. Hana Hejlová
vedoucí oddělení nemocenského pojištění