Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Ester Janečková

„Jsem moc ráda, že jsem FYZIOkliniku navštívila. Hned u vchodu vítají příchozí klienty milé recepční a po celou dobu terapie jsem se cítila velmi příjemně. Měla jsem možnost poznat zde více terapeutů a všichni byli velcí profesionálové a hodně mi pomohli. Zajímali se o můj problém a velkou pozornost věnovali diagnostice, pro kterou je FYZIOklinika skvěle vybavena. Ještě jednou děkuji za váš přístup a zájem."

Kdo je Ester Janečková?

Známá herečka a moderátorka televizních pořadů se narodila do významné umělecké rodiny roku 1972. Mamince Marii Rút Křížkové, literární historičce a mluvčí Charty 77, a tatínkovi někdejšímu řediteli Městských divadel pražských Otu Ornestovi. Ester tak měla herectví „v krvi“. Po střední zdravotnické škole na začátku 90. let využila otevřených hranic a jako čerstvá maturantka strávila půl roku v Anglii jako au-pair. Poté, během vysokoškolského studia na pražské Divadelní fakultě AMU, už působila externě v Českém rozhlase, České televizi i v Divadle Na zábradlí. V současnosti je široké veřejnosti známá jako moderátorka pořadů České televize Pošta pro tebe a Sama doma. S manželem a chirurgem Zdeňkem Janečkem má dva syny a dceru.

S jakým zraněním navštívila FYZIOkliniku?

Paní Ester přišla do ordinace se „zmrzlým ramenem“, omezeným v hybnosti až o 90 stupňů do všech stran. S problémy se potýkala už čtvrt roku, ovšem rameno dál vystavovala zátěži. Zranění vzniklo po pádu na skútru, kdy si zlomila pravou hlavici kosti pažní. Tři týdny nosila ortézu, po jejím sundání cítila tuhost v ramenním kloubu, kost se zhojila, ale bolesti se vrátily. Ve FYZIOklinice paní Ester podstoupila pět terapií s aplikací radiální a fokusované rázové vlny na zatuhlé fascie v oblasti kolem lopatky a šíje. Rázové vlny doplnila manuální fyzioterapie, která zahrnovala mobilizaci lopatky, ramene, žeber na obou stranách, relaxaci prsních svalů, masáž šíje a protažení středních vláken trapézu. Od fyzioterapeutů získala návod na domácí protahovací cviky a každá terapie byla zakončena odborným kinesiotepingem.

„Především si cením velké ochoty, vstřícnosti a skvělé péče fyzioterapeutů, jejichž profesionálně vedené terapie probíhaly v krásném prostředí.“  Ester Janečková