Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Iva Bílková ve snídani s Novou 10. 1. 2019

10. 1. navštívila Mgr. Iva Bílková pořad Snídaně s Novou, kde hovořila na téma zimních sportů a zranění s nimi souvisejícími.

Dne 10. 1. navštívila Mgr. Iva Bílková Cert. MDT již po několikáté ranní pořad TV Nova, snídaně s Novou, kde hovořila s moderátory na téma zimních sportů a zranění s nimi souvisejícími.

V zimě prakticky nepotkáme klasické letní odřeniny nebo popáleniny, naopak se zvyšuje počet úrazů na ledě a sněhu. Ošetřujeme zlomeniny, naraženiny a také svalové ztuhlosti, které vedou k horší koordinaci pohybu. Příčiny zimních úrazů se však od těch letních nijak neliší – jsou to především přepnutí sil a špatné odhadnutí situace. Jak při běžném pohybu, tak zejména při sportu. Za většinu zlomenin podle zkušeností Ivy Bílkové mohou pády na ledu, pro bruslaře bývá typická naražená kostrč a pro sjezdové lyžaře podvrtnutá kolena. V nižších zimních teplotách je důležité udržovat tělo v teple a před výkonem svaly protáhnout. Lyžaři by neměli protahovat pouze nohy, ale také ruce, páteř a klouby celého těla.