Balet

Balet je druh scénického tance. Jeho původ sahá až do 17. století, za jehož zakladatele se dá označit francouzský král Ludvík XIV, zvaný Král Slunce.

Balet

Balet nebo-li klasický tanec evokuje krásu a eleganci. Bez zvládnutých technických prvků baletu se neobejde žádný ametérský či profesionální tanečník ve všech tanečních odvětvích, ale i z tance vycházejících sportovních oborech jako je např. moderní gymnastika, krasobruslení apod.

Pro koho hodiny baletu nabízíme?

Děti jsou rozděleny podle věku do 5-10 let a 10-15 let. Případně je možný přesun dětí ve skupinách dle toho, zda je dítě začátečníkem, nebo již na baletní hodiny chodilo.

Malé děti tančí v tanečních piškotách (plátěné cvičky). Děvčata od 12 let mohou zkoušet prvky na baletních špičkách - není povinné a záleží na rozhodnutí rodiče, jak vážně se bude dítě tanci věnovat.

Dospívající od 15 let a dospělí jsou skupinou, která již s tancem pokračuje. Jde o středně pokročilé tanečníky, např. dospívající, kteří se tanci chtějí věnovata, ale na konzervatoř nechtěli, nebo dospělí, kteří mají tanec jako koníček. Připojit se mohou i začátečníci, ale musíte počítat s tím, že úroveň náročnosti je již posunuta a Vy se musíte přizpůsobit skupině. Dle našich zkušeností se "nováčci" po čase velmi dobře ve skupině adaptují.

Dospělí tančí v tanečních piškotách, někteří v baletních špičkách.

V čem balet pomáhá dětem?

Děti učíme správnému držení těla, zacházení se svým tělem, zpevnění svalů, které nás drží proti gravitaci. Tanec přispívá k pohybové koordinaci a tím předchází přetížení či úrazu pohybového aparátu.

Balet děti učí pohybovému výrazu a emočnímu vývoji. Dokáží tak snáze komunikovat se svými vrstevníky ve skupině, ale i prosadit svou osobnost ve společnosti.

Proč se přihlásit právě k nám?

Lekce baletu jsou téměř individuální v malé skupince tanečníků (do 10 tanečníků). Lektorka má tak možnost indivuduálně kontrolovat správně provedenou techniku cviku u jednotlivých tanečníků. Na hodinách u nás tedy budete mít pocit, že jste si lekci opravdu užili a "dali si do těla".

Hodiny jsou určeny i vám, kteří chcete pomoci s přípravou na přijímací zkoušky na taneční konzervatoř.

Zatančete si s námi i Vy! Těšíme se na Vás či Vaše děti.

Chcete se zeptat?

Požadované pole
Požadované pole
Požadované pole
Změnit obrázek
Opište prosím čísla z obrázku

Lektor

Mgr. Pravoslava Buřvalová absolvovala taneční konzervatoř a následně vystudovala Akademii múzických umění, obor taneční pedagogika. Po studiích byla přijata do baletního souboru Laterny Magiky. V dalších letech byla členkou baletu České Televize a pražských divadel, s nimiž vystupovala v mnoha evropských zemích. Pracovala i jako umělecká vedoucí a dodnes se jako pedagog účastní tanečních soutěží s vlastními choreografiemi, které získávají mezinárodní ocenění. Od roku 2005 učí balet a scénický tanec v ZUŠ Praha.

Paní Buřvalová má mnoholeté zkušenosti jako profesionální tanečnice a zároveň jako pedagog tance. Věnuje se ráda dětem, které mají zájem o tanec a případně i přijetí na taneční konzervatoř. Mnohé z "jejích dětí" byly i na konzervatoř úspěšně přijaty. Pracuje i s dospělými, kteří se tanci věnují jak profesionálně, tak rekreačně.

Její hodiny jsou neskutečně precizně připravené a stejně perfektní práci chce i po svých tanečnících.

Michaela Urbanová, DiS. se po působení v AUS VN, kde získala praxi v mnoha oborech tance (klasický, moderní, folklorní), stala tanečnicí a herečkou v Černém divadle Jiřího Srnce. S tímto souborem pak procestovala celý svět.

Výuce baletu se začala věnovat díky svým dcerám, aby tak podpořila a rozvíjela jejich pohybové nadání. Působila jako pedagožka klasického tance v Baletní školičce Isabely Soukupové a od roku 2009 vedla hodiny baletu pro mladé moderní gzmnastky v oddíle TJ Sokol Malá Strana.

Hodiny paní Urbanové se nesou v duchu myšlenky, že: "Tanec je pro každého.", proto se nebojte a přijďte si s námi zatančit i Vy!

Těšíme se na Vás či Vaše děti.

Autor: Mgr. Iva Bílková, FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o., Praha

Jak se u nás léčit zdarma