Bolavá kostrč v těhotenství

Otázka:

Dobrý den,
jsem v 21 týdnu těhotenství a mám bolavou kostrč, což může být způsobeno malým úrazem před cca 5ti lety (nebyl zlomený dle vyšetřujícího lékaře)..
Měla jsem bolest pouze, když jsem seděla delší dobu v určitém úhlu na židli. S postupujícím těhotenstvím se ale bolest objevuje častěji a bojím se tudíž i přirozeného porodu.

Bylo by možné vykonat vyšetření, zda není na kostrči nějaký významnější problém?
Předem děkuji za informaci.

Odpověď:

Dobrý den,
Je možné, že tyto obtíže způsobil Vámi zmíněný pád, ale i samotné těhotenství může tyto problémy vyvolat. Ano, postavení kostrče lze vyšetřit pohmatem. Zároveň by bylo vhodné v rámci vstupního vyšetření prohlédnout i struktury v okolí pánve a eventuálně i další oblasti, které mohou s Vašimi obtížemi souviset. Vzhledem k 21. týdnu těhotenství bych nedoporučovala rovnou případnou mobilizaci kostrče per rectum, která se provádí při podobných potížích, ale je možné pracovat s okolními strukturami, které by rovněž mohly vést k úlevě od bolesti.

Pokud byste měla zájem o návštěvu u nás na klinice, tak je nejlepší kontaktovat kolegyni na recepci tel. 606 404 804, která by s Vámi dohodla případný termín.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Pozice z Alexandrovy techniky - výpad

Fyzioterapeutické rehabilitační cvičení pro správné držení těla při běžných denních…

Pozice z Alexandrovy techniky- dřep

Jedná se o fyzioterapeutické rehabilitační cvičení pro správné držení těla…

Pozice z Alexandrovy techniky - poloha "na všech čtyřech"

Jedná se o fyzioterapeutické rehabilitační cvičení pro správné držení těla…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Pozice z Alexandrovy techniky - výpad

Pozice z Alexandrovy techniky - výpad

youtube Pozice z Alexandrovy techniky - poloha

Pozice z Alexandrovy techniky - poloha "na všech čtyřech"

youtube Pozice z Alexandrovy techniky - klek

Pozice z Alexandrovy techniky - klek

Vaše otázky a odpovědi

Chůze do V a skolióza

Otázka: Dobrý den,je mi 43let a cítím, že má chůze do V a skolióza čím dál více ovlivňuje mé tělesné rozpoloženi a různé blokace a bolesti. Je možné u Vás se zaměřit na nápravu chůze a držení těla? Děkuji. Odpověď…

Bolest ramene po pádu

OTÁZKA: Dobrý den,spadl jsem asi z metrové výšky na pravé rameno. Po třech týdnech, kdy splaskl otok, stále pociťuji bolest v rameni, která vystřeluje až do předloktí. Bolest se hlásí i v noci. Rameno je citlivé při upažení.Co s tím?…

Mobilizace kostrče a žeber

Otázka Dobrý den,domnívám se, že dlouhodobě trpím syndromem kostrče způsobeným častou jízdou na kole a sedavým zaměstnáním. Bohužel dlouho jsem nebyl schopen si to diagnostifikovat a vyhledával pomoc u urologů, neurologů a nyní ke konci i u fyzioterapeuta, který mě…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení