Bolest bederní páteře, problémové plíce a ledviny

Otázka

Dobrý večer,
prosím vás, můj manžel už má druhý měsíc úporné bolesti bederní páteře. Nezabírají žádné léky ani žádné injekce. Stalo se mu to po namáhavé práci venku, kde se nastydl a namohl. Všichni lékaři diagnostikovali "lumbago". Následovala další vyšetření a bohužel byl nalezen Grawitzův tumor pravé ledviny, tím to ale neskončilo. I na plících má nález, zatím nejasný. Zítra máme jít na plicní kliniku v Plzni, na bronchoskopii. Ovšem pravděpodobně mu jí dělat nebudou, protože dostal zánět dýchacích cest a bere antibiotika.

Když sedí, nebo leží, tak bolesti nemá, nebo jen únosnou. Dnes byl celkem bez problému, ale před chvílí se šel jen oholit a bolest úporně začala. RTG páteře absolvoval, při CT ledvin mu objevili problém na páteři. Cituji "okrajově zachycený obratel Th10 je lehce klínovitě deformovaný, v.s.st. po jeho kompresi. Schmorlovy uzly kaudální Th páteře." 
Lékaři teprve rozhodnou, jak budou postupovat, na urologii mu řekl pan doktor, že mu tu ledvinu odoperují možná i jen laparoskopicky, ale nevíme ty plíce, stále doufám, že vše dobře dopadne.

Nedokážu nic nedělat a dívat se jak trpí.
Prosím o radu.

Odpověď

Dobrý den,
vzhledem k Vámi popsané zdravotní anamnéze bych Vám doporučila přeléčit aktuálně probíhající infekci dýchacích cest (doužívat ATB) a vyhledat pomoc fyzioterapeuta, který manuálně uvolní měkké tkáně a provede mobilizaci páteře. Aplikaci rázové vlny by za normálních okolností mohla být velmi efektivní pro uvolnění, nicméně ji v tomto stádiu onemocnění nedoporučuji.
Bohužel jak léky, tak injekce mají vliv pouze na uvolnění měkkých tkání a vnímání pocitu bolesti, nezabývají se však dysbalancí, která bolestivost způsobuje. V případě, že by fyzioterapeut našel v rámci provedení kineziologického rozboru zjevnou příčinu nacházející se na pohybovém aparátu, věřím, že by mobilizace, popřípadě kineziotaping mohly přinést úlevu.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení hýžďových svalů ve stoje

Tento cvik je vhodný k protažení hýžďových svalů. Svaly hýždí…

Fyzioterapeutická technika ulevující od bolesti v oblasti pánve a beder

Ukázka fyzioterapeutické techniky, tzv. trakce bederní páteře ve flexi, kterou…

Protažení hýždí vsedě

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení hýždí vsedě

Protažení hýždí vsedě

youtube Fyzioterapeutická technika ulevující od bolesti v oblasti pánve a beder

Fyzioterapeutická technika ulevující od bolesti v oblasti pánve a beder

youtube Protažení hýždí ve stoje

Protažení hýždí ve stoje

Vaše otázky a odpovědi

Léčba skokanského kolene rázovou vlnou

Otázka: Dobrý den,dlouho mě při chůzi, běhu ap. píchá v koleni, respektive na vnitřní straně kolene. Minulý týden se bolest významně zhoršila a koleno oteklo. Doktor diagnostikoval Enthesopatia p.a.t.1(?l?).dx. Myslím, že se tomu říká skokanské koleno, i když píchání cítím…

Problémy s palcem u nohy

OTÁZKA: Dobrý den,mám problémy s palcem u pravé nohy, bolí mě při chůzi ze schodů a při zatížení. Dále mě bolí noha až do kyčle a zad. Chtěla bych se proto zeptat, co by pro mě obnášela operace palce -…

Operace zlomeniny holenní kosti pod kolenem

Otázka: Dobrý den,mám po operaci zlomeniny holenní kosti pod kolenem po 6. měsících ohebné koleno na 90 stupňů a nejde ohnout dále. Dají se šlachy ještě po této době natáhnout?PS. Věk 60 let a mám doporučení výměny kolenního kloubu.Díky Odpověď:…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení