Bolest v tříslech a podbřišku po sportu

Otázka

Dobrý den, 

je mi 31 let, hraji fotbal a jsem aktivní sportovec. Někdy v polovině října jsem po zápase cítil tlak v tříslech a když jsem zakašlal, tak mě bolelo i v podbříšku. Nikdy před tím jsem třísly problém neměl. Nechal jsem tomu jen 10 dní klid a pak když jsem šel na trénink tak po 20 minutách jsem nemohl nic dělat, přihrát míč, zasprinotvat apod. 

Po měsíci jsem si došel k ortopedovi, který mi předepsal prášky na uvolnění svalů, asi i proti zánětu. Nevím přesně. Byl jsem též na sonu a tam mi řekli, že mám trvale přetěžovaná třísla a zvětšené uzliny, ale že se nejedná o kýlu. Jeden doktor mi sdělil, že mám sportovat jak mi to třísla dovolí. Střídmě, ale protahovat a hýbat se. Druhý mi řekl, že nemám dělat vůbec nic. Klidný režim a tak do jara počkat.

Od prosince se vyhýbám fotbalu, běhání a s tím spojenými aktivitami. Jediné co dělám je, že protahuji třísla, jezdím na rotopedu a v posilovně cvičím horní část těla i břicho. Třísla v současné době nejsou stále v pořádku, při nadzvednutí nohou, nebo tlaku proti kolenům stále cítím bolest (běhat si netroufám) a tak jsem se chtěl zeptat, jak dál postupovat, jestli aktivity, které dělám nebrzdí hojení a jak může bolest dlouho trvat, popřípadě nějaké další rady?

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, 
v případě že je tkáň dlouhodobě přetěžována, začne kalcifikovat a kolem tohoto vápenatění se vytváří chemický zánět. Fotbal je poměrně jednostranně zaměřený sport, u kterého je vhodné kompenzovat jednostranný pohyb jiným cvičením a hlavně protahováním jak před, tak po sportovní aktivitě.

V akutním zánětlivém stádiu má tkáň ráda klid, proto sportovat jen do pocitu bolesti. Jakmile pocítíte bolest, tělo Vám dává signál, že nemáte pokračovat.

V našem centru aplikujeme fokusovanou rázovou vlnu, díky níž se tkáň mnohonásobně rychleji regeneruje a zkracuje se období nutné k rekonvalescenci.

Do budoucna bych Vám určitě doporučila vyhledat fyzioterapeuta a nechat si provést komplexní kineziologický rozbor, na základě něhož Vám doporučí cvičení cílené na vyrovnání Vašich dysbalnací a napraví s Vámi jednostranné pohybové stereotypy tak, abyste se těmto potížím dokázal vyhnout.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení přední strany stehna ve stoji

Jedná se o jednoduchý, ale účinný cvik k protažení čtyřhlavého…

Přenášení váhy z jedné nohy na druhou

Jedná o cvik pro protažení a uvolnění vnitřní strany stehen…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení přední strany stehna ve stoji

Protažení přední strany stehna ve stoji

youtube Přenášení váhy z jedné nohy na druhou

Přenášení váhy z jedné nohy na druhou

Vaše otázky a odpovědi

Problémy po faceliftingu

Otázka: Dobrý den,před 5 lety jsem prodělala MINILIFTING obličeje. Tahy, tlaky atd. neodezněly, naopak bylo mi nabídnuto "uvolnění", pouze v lokálním umrtvení. Odmítla jsem a čekala. Po 2 letech byla situace již nesnesitelná, absolvovala jsem "uvolnění" v lokálu u jiného…

Vbočený palec

OTÁZKA: Dobrý den,ráda bych se zeptala, zdali je možno pomocí podologie dát dohromady vbočený palec a od toho pramenící bolest nártu a kotníku.Velice děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý den,na našem pracovišti se věnujeme vbočenému palci z pohledu komplexní fyzioterapie, vyšetření na podoskopu,…

Běh po operaci kotníku

Otázka: Dobrý den,jsem po komplikované zlomenině kotníku a nyní se nabízí pouze operativní řešení. Chtěla bych se tedy zeptat, zda je možné s umělým kloubem například běhat?Děkuji za odpověď. Odpověď: Dobrý den,po operaci totální endoprotézy hlezenního kloubu bude důležitá péče…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení