Cviky na zkrácené svalstvo

Otázka

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem. Mám sedmiletého syna, který chodí prvním rokem do klubové předpřípravky plavání. Trenér nám řekl, že má zkrácené svaly na HK i DK a je nutné s ním cvičit a protahovat je. Nevím jak. Je pravda, že syn nedosáhne prstama na špičky nohou. Je subtilní postavy, by nedonošený - nar. 28. týden gravidity, tudíž byl dlouho hypotonický, cvičili jsme Vojtovku do 1. roku, poté vše dohnal. Brzy jezdil na odrážedle, kole, lyžuje na sjezdovkách, začal letos s běžkami, chodí 1x týdne na atletiku.

Tímto bych chtěla říci, že se hýbeme. Nevím, co jsem udělala špatně.
Prosím, poradíte mi nějaké cvičení pro syna?
Děkuji 

Odpověď

Dobrý den,
doporučila bych Vám navštívit fyzioterapeuta, který provede komplexní kineziologický rozbor, při němž zjistí, v jakém stavu je celý pohybový aparát (kostní, svalový, úpony...). U sportovců je důležité, aby byl celý pohybový aparát zatěžován rovnoměrně. Tím, že mohou být vlivem sportu některé měkké tkáně přetížené, jsou jiné naopak nevyužité.
Kvalitní fyzioterapeut umí detekovat místa jednotlivých dysbalancí a doporučit Vám posilovací a protahovací cviky přímo na míru.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Posilování břicha a tricepsu

Co je cílem techniky: Posílení břišních svalů Posílení středu těla…

Protažení mezilopatkových svalů v sedě

Cvik zaměřený na protažen mezilopatkových svalů, uvolňující záda po námaze…

Posilování břicha a bicepsu

Co je cílem techniky: Posílení břišních svalů. Posílení středu těla…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Posilování břicha a tricepsu

Posilování břicha a tricepsu

youtube Protažení mezilopatkových svalů v sedě

Protažení mezilopatkových svalů v sedě

youtube Aktivace šikmých břišních svalů v šikmém sedu

Aktivace šikmých břišních svalů v šikmém sedu

Vaše otázky a odpovědi

Mobilizace kostrče a žeber

Otázka Dobrý den,domnívám se, že dlouhodobě trpím syndromem kostrče způsobeným častou jízdou na kole a sedavým zaměstnáním. Bohužel dlouho jsem nebyl schopen si to diagnostifikovat a vyhledával pomoc u urologů, neurologů a nyní ke konci i u fyzioterapeuta, který mě…

Vyhřezlá ploténka a SONO?

Otázka č. 1 Dobrý den,je možné se objednat na vyšetření ultrazvuku páteře (zejména krční páteře)? Platí zde cena 250 Kč?Děkuji za odpověď. Odpověď č. 1 Dobrý den,cena 250 Kč za sonografické vyšetření je platná, nicméně se obávám, že na toto…

Cviky při léčbě Tinnitu

Otázka: Dobrý den,byl mi diagnostikován horní zkřížený syndrom dle Jandy, a to na základě tinnitu, který mě trápí asi 10 dní a nedovoluje mi se pořádně vyspat. Ráda bych se dozvěděla, kterými cviky se tinnitu mohu zbavit, nebo alespoň zmírnit…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení