Cviky na zkrácené svalstvo

Otázka

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem. Mám sedmiletého syna, který chodí prvním rokem do klubové předpřípravky plavání. Trenér nám řekl, že má zkrácené svaly na HK i DK a je nutné s ním cvičit a protahovat je. Nevím jak. Je pravda, že syn nedosáhne prstama na špičky nohou. Je subtilní postavy, by nedonošený - nar. 28. týden gravidity, tudíž byl dlouho hypotonický, cvičili jsme Vojtovku do 1. roku, poté vše dohnal. Brzy jezdil na odrážedle, kole, lyžuje na sjezdovkách, začal letos s běžkami, chodí 1x týdne na atletiku.

Tímto bych chtěla říci, že se hýbeme. Nevím, co jsem udělala špatně.
Prosím, poradíte mi nějaké cvičení pro syna?
Děkuji 

Odpověď

Dobrý den,
doporučila bych Vám navštívit fyzioterapeuta, který provede komplexní kineziologický rozbor, při němž zjistí, v jakém stavu je celý pohybový aparát (kostní, svalový, úpony...). U sportovců je důležité, aby byl celý pohybový aparát zatěžován rovnoměrně. Tím, že mohou být vlivem sportu některé měkké tkáně přetížené, jsou jiné naopak nevyužité.
Kvalitní fyzioterapeut umí detekovat místa jednotlivých dysbalancí a doporučit Vám posilovací a protahovací cviky přímo na míru.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení zadní strany stehenního svalu s propnutým kolenním kloubem pomocí pásku

Cvičení vhodné k protažení zadní strany stehna při svalových dysbalancích…

Napřímení páteře vkleče a posílení steheního svalstva

Co je cílem cvičení: napřímené držení páteře a hlavy aktivace…

Protažení zádových svalů - "pozice dítěte"

Co je cílem cvičení: protažení zádových svalů uvolnění napětí přetížených…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení zádových svalů -

Protažení zádových svalů - "pozice dítěte"

youtube Posilování břicha a tricepsu

Posilování břicha a tricepsu

youtube Cvičení pro posílení mezi-lopatkových svalů, paží a trupu

Cvičení pro posílení mezi-lopatkových svalů, paží a trupu

Vaše otázky a odpovědi

Barefoot u 17m dítěte s nožkami do "O"

Otázka: Dobrý den,na webu vitalia.cz jsem četla zajímavý rozhovor s Mgr. Ivou Bílkovou o barefoot botách. Chtěla bych barefoot boty pro svoji 17. měsíční dceru, ale má nohy do "O". Chci se tedy zeptat, jestli takové boty se dají doporučit…

Léčba zmrzlého ramene jinde než u nás

Otázka: Jsem po rehab. cvičení a jelikož nebylo účinné i následné artroskopii pr. rameno z důvodu dlouhodobé bolesti a omezené pohyblivosti. Nyní týden po výkonu mě ortoped zase poslal na rehabilitační cvičení a řekl mi, abych hned po operaci cvičil.…

Otoky po onkologické operaci

Otázka: Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o konzultaci ohledně mého pooperačního stavu. Uvedu vás stručně do mé situace: Podrobil jsem se operaci radikální prostatektomie z důvodu maligního nádoru. Operace proběhla v pořádku, v současné době probíhá hormonální…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení