Cviky na zkrácené svalstvo

Otázka

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem. Mám sedmiletého syna, který chodí prvním rokem do klubové předpřípravky plavání. Trenér nám řekl, že má zkrácené svaly na HK i DK a je nutné s ním cvičit a protahovat je. Nevím jak. Je pravda, že syn nedosáhne prstama na špičky nohou. Je subtilní postavy, by nedonošený - nar. 28. týden gravidity, tudíž byl dlouho hypotonický, cvičili jsme Vojtovku do 1. roku, poté vše dohnal. Brzy jezdil na odrážedle, kole, lyžuje na sjezdovkách, začal letos s běžkami, chodí 1x týdne na atletiku.

Tímto bych chtěla říci, že se hýbeme. Nevím, co jsem udělala špatně.
Prosím, poradíte mi nějaké cvičení pro syna?
Děkuji 

Odpověď

Dobrý den, paní Kurucová,
doporučila bych Vám navštívit fyzioterapeuta, který provede komplexní kineziologický rozbor, při němž zjistí, v jakém stavu je celý pohybový aparát (kostní, svalový, úpony...). U sportovců je důležité, aby byl celý pohybový aparát zatěžován rovnoměrně. Tím, že mohou být vlivem sportu některé měkké tkáně přetížené, jsou jiné naopak nevyužité.
Kvalitní fyzioterapeut umí detekovat místa jednotlivých dysbalancí a doporučit Vám posilovací a protahovací cviky přímo na míru.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení přední strany bérce - relaxace peroneálních svalů

Prováděním tohoto cviku uvolníte svalové napětí na přední a zevní…

Spinální cvičení na uvolnění a protažení hlubokých svalů páteře

Co je cílem cvičení: uvolnění ztuhlosti zad zlepšení stability zad…

Aktivace šikmých břišních svalů v šikmém sedu

Co je cílem cvičení: trénink šikmých břišních svalů, stabilizátorů pánve…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Aktivace šikmých břišních svalů v šikmém sedu

Aktivace šikmých břišních svalů v šikmém sedu

youtube Posilování břicha a bicepsu

Posilování břicha a bicepsu

youtube Protažení přední strany bérce - relaxace peroneálních svalů

Protažení přední strany bérce - relaxace peroneálních svalů

Vaše otázky a odpovědi

Erektilní dysfunkce a radikální prostatektomie

Otázka Dobrý den.Mám erektilní dysfunkci. Jsem po radikální prostatektomii 09/2016. Mohla by mi pomoci léčba rázovou vlnou?Děkuji. Odpověď Dobrý den,planární rázová vlna se primárně používá u diagnóz erektilních dysfunkcí, které jsou spojeny s aterosklerozou drobných cév, nacházejích se v oblasti…

Pichlavá bolest vystřelující do ramene

OTÁZKA: Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat, občas mě trápí nepříjemně pichlavá bolest vystřelující do levého ramene. Dříve mě to trápilo při běhání, v poslední době jsem si všimla, že tato nepříjemná bolest přichází, když se najím po příliš dlouhé době,…

Bolest a píchání v oblasti úponu Achillovy šlachy

OTÁZKA: Dobrý den,již delší dobu trpím bolestmi/pícháním v oblasti úponu achillovky. Ze začátku to bylo jen občas, zejména při přitažení špičky, není je to i při běžné chůzi a můj stav se zhoršuje a začal se projevovat i na jiných…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení