Impingement syndrom

Otázka:

Dobrý den,
měla bych pár dotazů k tomuto problému: Impingement syndrom.
Již od loňského roku trpím velmi podobnými obtížemi, jak je zde popisováno. Zároveň se rekreačně věnuji badmintonu, což jsou přesně švihy raketou nad hlavou. Letos v dubnu jsem z důvodu bolesti v pravém rameni, zejména po sportu navštívila lékaře. Dostala jsem injekci do ramene a obtíže na nějaký čas ustoupily. Badminton jsem v té době asi 4 měsíce nehrála. Nyní, když jsem se zase začala věnovat tomuto sportu se obtíže bohužel vrátily, daleko bolestivější. Opět jsem navštívila lékaře, dostala injekci do ramene Diprophosem) a opět se mi trochu ulevilo. Ze zprávy jsem ale vyčetla: "beru jako Impongement syndrom, při potížích kontrola za 2 měsíce.
Jak mám nyní postupovat?? Mohu se sama objednat na nějakou fyzioterapii??? Kde se dostanu k léčbě rázovou vlnou???

Předem děkuji za informace a radu

Odpověď:

Dobrý den,
domnívám se, že Vaše dotazy se ubírají správným směrem. Va vašem případě se pravděpodobně jedná o přetížení měkkých tkání, na které reaguje organismus vznikem chemického zánětu. Vaše tkáně se manifestací bolesti brání tomu, abyste pokračovala ve stejných pohybových stereotypech a tím ještě více přetěžovala. Lék diprophosem patří do skupiny kortikoidů, které jsou velmi silné léky, mající vliv na "likvidaci" chemického zánětu. Pokud zapůsobí, zánět se může zmenšit, tím zmírnit bolest, ale příčina zůstává nevyřešena.

Doporučila bych Vám navštívit fyzioterapeuta, který Vám provede komplexní kineziologický rozbor, zjistí, jaké jsou na Vašem pohybovém aparátu problémy a doporučí, jak a které svalové skupiny posílit, aby byl pohybový aparát rovnoměrněji zatěžován (tehdy by se tkáním mělo výrazně ulevit).

V případě léčby aktuálních zánětlivých procesů je vhodné kombinovat fyzioterapii s léčbou fokusovanou rázovou vlnou, která má podobně jako kortikoidy protizánětlivý a analgetický význam, nicméně se jedná fyzikální léčbu (akustickou vlnu), která organismus nijak nezatěžuje.

Bohužel je stále velmi málo pracovišť, které používají přímo fokusovanou rázovou vlnu, (většinou je rozšířena radiální), která má vliv na uvolnění měkkých tkání, ale na zánět působí spíše sekundárně.
Doporučuji pátrat na internetu přímo po pracovišti s fokusovanou, popřípadě kombinací obou, tak jako je používáme v našem centru.

V případě, že byste měla zájem léčit se u nás, je to samozřejmě možné, jen byste měla počítat s nutností aplikace fokusované rázové vlny v cca. 5 opakování a to v rozmezí mezi 7-10 dny.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika
www.fyzioklinika.cz

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

stabilizace ramene o stěnu s overballem

Cvičení vhodné ke stabilizaci ramenního pletence a lopatek. Ke cvičení…

Protažení přední strany ramene

Jedná se o cvik pro protažení přední strany ramene, jež…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Zvyšování rozsahu pohybu v ramenním kloubu s tyčí

Zvyšování rozsahu pohybu v ramenním kloubu s tyčí

youtube Stabilizace ramenního pletence – veslování vestoje

Stabilizace ramenního pletence – veslování vestoje

youtube Protahování vzpřimovače trupu, prsních svalů a svalů v oblasti ramenních kloubů

Protahování vzpřimovače trupu, prsních svalů a svalů v oblasti ramenních kloubů

Vaše otázky a odpovědi

Erektilní dysfunkce

Otázka: Dobrý den,mám zájem o léčbu erektilní dysfunkce rázovými vlnami. Prosím o informaci o možných termínech a ceně za léčbu.Děkuji. Odpověď: Dobrý den,  děkujeme za zájem o léčbu na naší klinice. Léčba erektilní dysfunkce rázovou vlnou je účinná tam, kde…

Svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve způsobené skoliózou

Otázka: Dobrý den,mám urologické zdravotní komplikace, ovšem při vyšetření na urologii mi bylo řečeno že jsem v tomto směru v pořádku. Myslím si že by problémy mohly způsobovat svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve, které jsou způsobené skoliózou páteře.…

Skolióza v dětském věku

Otázka: Dobrý den dnes jsem byla u lékaře a má pětiletá dcera má skoliózu 22% dle Cobba. Pan doktor říkal, že se s tím u tak malého dítěte ještě nesetkal. Převážně léčí děti až mezi 15.  - 17. rokem. Teď…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení