Syndrom karpálního tunelu

OTÁZKA:

Dobrý den,

myslím si, že mám syndrom karpálního tunelu. Jsem více jak 20 let po operaci karpálních tunelů. Pracuji na počítači. V noci mě budí mravenčení prstů a ráno je ztěžka narovnávám. Potřebuji lékařskou zprávu, než se objednám k vám na rázovou vlnu?

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

zprávu nepotřebujete. Máme ultrazvuk a můžeme se podívat na útlak nervu sami.
Fokusovaná rázová vlna má poměrně dost velký efekt v léčbě karpálního tunelu. Bude zapotřebí ale i Vaše spolupráce v podobě protahování a uvoňování zápěstí, předloktí a pravděpodobně i cvičení na lepší postavení lopatek.
Pokud by jste chtěla mít jistotu v přečtení ultrazvuku, pak bych Vás požádala, aby jste se objednala ke mne. Pokud ultrazvuk již nepotřebujete /nechcete, tak na aplikaci a poradu jaká cvičení jsou vhodná se můžete objednat k jakémukoli fyziotearpeutovi.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika
www.fyzioklinika.cz

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Rekonvalescence po operaci ruptury menisku

OTÁZKA: Dobrý den,v koleni mi byla nalezena horizontální ruptura menisku. Chtěl bych se proto zeptat, za jak dlouho je po operaci člověk schopen volného pohybu (teď nemyslím sport) a jestli se chodívá na rehabilitace nebo je to spíše lehčí zákrok.…

Cviky na bolest v bedrech

Otázka Dobrý den,již 4 měsíce mě bolí záda v bedrech. Nemohu se zaklonit dozadu, někdy to více bolí na pravé straně směrem nahoru. Můj dojem je, že mám asi zkrácené hluboké svaly, mám hypermobilitu páteře a dost na to trpím.,…

Operace kotníku a hlezna

Otázka: Dobrý den,prosím o radu týkající se plastiky vazů na hlezně. Po opakované distorzi hlezna mám "nestabilní kotník". Lékař mi dal ke zvážení operaci, mám se rozhodnout sama.V současnosti se mi k bolestem kotníku přidala i bolest kolene a kyčle.…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení