Neschopnost otěhotnět

Otázka

Dobrý den, 
narazila jsem na Youtube na vaše videa a velice mne zaujala. Jak videa, tak Vaše klinika. 

Chci se zeptat, zda je možné k Vám přijít na nějaký individuální kurz metody L. Mojžíšové. Trápí mne neschopnost otěhotnět, ale nechce se mi zatím řešit to nějak hormonálně... Chtěla bych si cvičit doma, ale vůbec nevím jak. 

Kolik by takové lekce stály, prosím? 

Děkuji předem za odpověď

Odpověď

Dobrý den,
při snaze otěhotnět je ideální začít diagnostikou v rámci individuální terapie, kde se fyzioterapeutka zabývá souvislostmi v oblasti pánve a je-li to nutné provede mobilizaci kostrče. Provádí se ve 2 po sobě následujících dnech : 1. den kostrč, 2. den žebra (ideální je provádět mobilizaci v době ovulace, kdy jsou měkké tkáně vlivem hormonů nejpoddajnější a mobilizace má větší úspěšnost). Je-li takto optimalizován stav měkkých tkání a páteře v oblasti pánve, navazuje cvičení dle Ludmily Mojžíšové.

Vhodné je rozdělit edukaci do tolika návštěv, abyste všechny cviky v rámci sestavy prováděla korektně (odhadem cca. 2-3 návštěvy). 1 hodina individuální fyzioterapie, bez ohledu na její náplň (mobilizace? edukace cvičení? měkké techniky?) stojí 850 Kč.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro hrudní páteř

Co je cílem cvičení: mobilizace hrudní a bederní páteře CVIČÍME…

Mojžíšová - Na všech 4 - Písmeno C - Varianta pro hrudní páteř

Co je cílem cvičení: mobilizace bederní a dolní hrudní páteře…

Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro bederní páteř

Co je cílem cvičení: mobilizace hrudní a bederní páteře Cvičíme…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Mojžíšová -

Mojžíšová - "Letadlo" - Varianta pro hrudní páteř

youtube Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro hrudní páteř

Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro hrudní páteř

youtube Mojžíšová - Podsazení pánve

Mojžíšová - Podsazení pánve

Vaše otázky a odpovědi

Artroskopická operace menisku

OTÁZKA: Dobrý den,jsem po artroskopické operaci menisku a jeho částečném vyjmutí. Závodně se věnuji thaiboxu, proto se chci zeptat, zda ve sportu mohu dále bez problémů pokračovat nebo mi tak může snáze hrozit poranění dalších struktur kolene, vazů atd?Děkuji. ODPOVĚĎ:…

Léčba skokanského kolene rázovou vlnou

Otázka: Dobrý den,dlouho mě při chůzi, běhu ap. píchá v koleni, respektive na vnitřní straně kolene. Minulý týden se bolest významně zhoršila a koleno oteklo. Doktor diagnostikoval Enthesopatia p.a.t.1(?l?).dx. Myslím, že se tomu říká skokanské koleno, i když píchání cítím…

Opakované zranění stehenního svalu

OTÁZKA: Dobrý den,minulý měsíc mě při fotbale ve sprintu píchlo v zadním stehenním svalu na levé noze. Nedalo se pokračovat. Píchnutí se ozývalo při většině typů pohybů. Doktor mi po prozkoumání řekl, že se jedná o nějakou trhlinku/prasklinku ve svalu.…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení