Opakované zranění stehenního svalu

OTÁZKA:

Dobrý den,

minulý měsíc mě při fotbale ve sprintu píchlo v zadním stehenním svalu na levé noze. Nedalo se pokračovat. Píchnutí se ozývalo při většině typů pohybů. Doktor mi po prozkoumání řekl, že se jedná o nějakou trhlinku/prasklinku ve svalu. Doporučil mi klid 2-3 týdny. Vše jsem splnil a vrátil se v pořádku do tréninku. Včera se situace opakovala. Ve 100% sprintu se píchnutí ozvalo znova, tentokrát ale na pravé noze. Sval vypadá normálně, ale píchá mě v něm (když jdu třeba do schodů ). Je mi 19 let a před každou sportovní aktivitou se pečlivě zahřívám a protahuji. Se svaly jsem problémy nikdy neměl. Asi není normální, aby se mi stalo během jednoho měsíce to samé na obou nohách. Poradíte mi prosím, co s tím ? V čem by mohl být problém ? Prevenci do budoucna ?

Moc děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

Váš problém je s největší pravděpodobností v "přetrénování" svalů. Mezi tréninky nestačí sval regenerovat, zvýšená hladina kyseliny mléčné narušuje svalová vlákna, která postupem času (trénikového programu) nevydrží zátěž a prasknou. Vzhledem k tomu, že jste velice sportovně aktivní, dopouručuji Vám na zhojení ruptury svalu terapii rázovou vlnou, se kterou máme velice dobré výsledky.

Rozhodně Vám doporučuji mezi tréninky (v rámci současné terapie i prevence) léčbu pomocí přístrojové lymfodrenáže. Díky lymfodrenáži dochází k rychlejšímu metabolismu buněk, odplavení kyseliny mléčné a dalších katabolitů z mezibuněčného prostoru a zároveň dojde ke zvýšení regenerace měkkých tkání (včetně vazů, šlach, kloubních pouzder) po fyzické zátěži.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika
www.fyzioklinika.cz

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Chůze po malíkové straně

Cvičení pro aktivaci svalů nohy. CO JE CÍLEM CVIČENÍ:  aktivace…

Protažení mezilopatkových svalů v sedě

Cvik zaměřený na protažen mezilopatkových svalů, uvolňující záda po námaze…

Spinální cvičení na uvolnění a protažení hlubokých svalů páteře

Co je cílem cvičení: uvolnění ztuhlosti zad zlepšení stability zad…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Chůze po malíkové straně

Chůze po malíkové straně

youtube Protažení mezilopatkových svalů v sedě

Protažení mezilopatkových svalů v sedě

youtube Cvičení pro posílení mezi-lopatkových svalů, paží a trupu

Cvičení pro posílení mezi-lopatkových svalů, paží a trupu

Vaše otázky a odpovědi

Bolest trapézového svalu

OTÁZKA: Dobrý den,je mi 21 let a před 3 týdny jsem začal pracovat v kuchyni. Od té doby mě v průběhu práce začínají bolet trapézové svaly na levé i pravé straně. Myslíte si, že je to tím, že zvedám těžké…

Léčba tenisového loktu po prodělané rakovině prsu

OTÁZKA: Dobrý den,mám tenisový loket, bohužel na ruce, na které mám odstraněné podpažní uzliny kvůli rakovině prsu. Je nějaká schůdná terapie i pro mne, teda taková, která by nezpůsobila lymfatický otok?Děkuji za odpověď. ODPOVĚĎ: Dobrý den, nepíšete, jak je to…

Problémy s patní ostruhou

Otázka: Dobrý den,ráda bych se poradila ohledně aplikace fokusované rázové vlny na chronický zánět plantární fascie a drobné ostruhy. Problémy mám cca od února tohoto roku s tím, že jsem se začala léčit v květnu. Věnuji se triatlonu a předpokládám,…
Články o zdraví
Návody na cvičení