Řešení problému s erekcí pomocí rázové vlny

Otázka:

Dobrý den, je mi 30 let a mám problémy s erekcí. Chci se zeptat, jak u Vás probíhá kompletní vyšetření a aplikace rázové vlny? Nyní problém řeším to užíváním cialisu 20mg, ale už to brát nechci a rád bych měl pokud půjde normální sexuální život bez prášků.
Děkuji za informaci.

Odpověď:

Dobrý den,
metoda léčby erektilní dysfunkce a Peyronieho choroby Planární rázovou vlnou je účinná tam, kde se jedná o cévní příčinu, tedy nízkou průchodnost cév v oblasti topořivých tělísek (ty se zanáší především vlivem, kuřáctví, hypertenze, zvýšené hladiny cholesterolu, věkem atd.).

Abyste mohl zahájit léčbu Planární rázovou vlnou, je nutné přinést si od specialisty urolog-androlog-sexuolog potvrzení o tom, že:
a) se jedná čistě o erektilní dysfuknci z cévních příčin
b) v současné době neprobíhá akutně onkologické onemocnění (kontraindikace léčby FRW)

Můžete si vybrat jakéhokoliv lékaře výše uvedené specializace nebo Vám mohu doporučit MUDr. Bittnera, který má s tímto typem léčby zkušenosti, nejedná se ovšem o smluvního lékaře, proto je nutno počítat s delší objednací dobou ve Vinohradské nemocnici nebo platbou jako samoplátce na této klinice (rovněž pan doktor Bittner).

Léčba ED se skládá ze 3 cyklů:
Dochází se pravidelně 2x týdně po dobu 3 týdnů, následuje 3 týdenní pauza bez aplikace (doba pro růst kapilárních cév) a následuje znovu první část cyklu, tedy 2 aplikace týdně po dobu 3 týdnů.
Cyklus je nezbytně nutno absolvovat celý.

Samotná léčba probíhá tak, že je klient instruován, jak uchopit penis tak, aby mohla terapeutka namířit hlavici rázové vlny do oblasti topořivých tělísek a aplikovat rázové vlny. Jednotlivé rázy jsou aplikovány především do oblasti topořivých tělísek penisu a žaludu, což jsou nejbohatěji cévně zásobené lokality. Před samotnou aplikací je nutno nanést vrstvu sonografického gelu, aby se rázy korektně přenášely do tkáně. Samotná léčba není bolestivá, klient ji může vnímat spíše jako jemné tikání.

V případě, že byste měl jakýkoliv dotaz, neváhejte mne prosím kontaktovat.

S přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Hojení bércových vředů

Otázka: Dobrý den, vážení,mám na vás dotaz ohledně problému, který mě velice trápí. Mám bércový vřed, už po několikáté. Nejprve se mé bércové vředy opakovaly znovu tak přibližně jeden rok po zhojení. Léčba vždy trvala cca 6 měsíců. Někdy v…

Bolest ramen v okolí krční páteře vystřelující až do hlavy

OTÁZKA: Dobrý den,mám problém, bolí mě ramena okolo krční páteře s výstřelem až do čela a hlavy a s pálením očí. Cvičím a posiluji svaly, ale nic se nelepší.Poradíte, co dělat? Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý den,může se jednat o blokádu krční…

Bolest ramene po pádu

OTÁZKA: Dobrý den,spadl jsem asi z metrové výšky na pravé rameno. Po třech týdnech, kdy splaskl otok, stále pociťuji bolest v rameni, která vystřeluje až do předloktí. Bolest se hlásí i v noci. Rameno je citlivé při upažení.Co s tím?…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení