Řešení problému s erekcí pomocí rázové vlny

Otázka:

Dobrý den, je mi 30 let a mám problémy s erekcí. Chci se zeptat, jak u Vás probíhá kompletní vyšetření a aplikace rázové vlny? Nyní problém řeším to užíváním cialisu 20mg, ale už to brát nechci a rád bych měl pokud půjde normální sexuální život bez prášků.
Děkuji za informaci.

Odpověď:

Dobrý den,
metoda léčby erektilní dysfunkce a Peyronieho choroby Planární rázovou vlnou je účinná tam, kde se jedná o cévní příčinu, tedy nízkou průchodnost cév v oblasti topořivých tělísek (ty se zanáší především vlivem, kuřáctví, hypertenze, zvýšené hladiny cholesterolu, věkem atd.).

Abyste mohl zahájit léčbu Planární rázovou vlnou, je nutné přinést si od specialisty urolog-androlog-sexuolog potvrzení o tom, že:
a) se jedná čistě o erektilní dysfuknci z cévních příčin
b) v současné době neprobíhá akutně onkologické onemocnění (kontraindikace léčby FRW)

Můžete si vybrat jakéhokoliv lékaře výše uvedené specializace nebo Vám mohu doporučit MUDr. Bittnera, který má s tímto typem léčby zkušenosti, nejedná se ovšem o smluvního lékaře, proto je nutno počítat s delší objednací dobou ve Vinohradské nemocnici nebo platbou jako samoplátce na této klinice (rovněž pan doktor Bittner).

Léčba ED se skládá ze 3 cyklů:
Dochází se pravidelně 2x týdně po dobu 3 týdnů, následuje 3 týdenní pauza bez aplikace (doba pro růst kapilárních cév) a následuje znovu první část cyklu, tedy 2 aplikace týdně po dobu 3 týdnů.
Cyklus je nezbytně nutno absolvovat celý.

Samotná léčba probíhá tak, že je klient instruován, jak uchopit penis tak, aby mohla terapeutka namířit hlavici rázové vlny do oblasti topořivých tělísek a aplikovat rázové vlny. Jednotlivé rázy jsou aplikovány především do oblasti topořivých tělísek penisu a žaludu, což jsou nejbohatěji cévně zásobené lokality. Před samotnou aplikací je nutno nanést vrstvu sonografického gelu, aby se rázy korektně přenášely do tkáně. Samotná léčba není bolestivá, klient ji může vnímat spíše jako jemné tikání.

V případě, že byste měl jakýkoliv dotaz, neváhejte mne prosím kontaktovat.

S přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Ganglion

Otázka: Dobrý den,chci se zeptat ohledně Ganglionu – moderní léčby pomocí Fokusované rázové vlny. Mám ganglion na vnitřní straně předloktí, dle sono velikosti 5x9 mm, již po punkci a kortikoidech. Takže mě zajímá, jak rychle by bylo možné začít terapii…

Skolióza a Dornova metoda

Otázka Dobrý den, bylo by možné Dornovou metodou srovnat páteř při skolióze? Dceři diagnostikovali skoliózu, má do dubna cvičit a pak jí chtějí dát korzet.Kolik je cena masáže a kde je nejbližší pracoviště? Jsme z Jemnice okres Třebíč.Děkuji Odpověď Dobrý…

Bolest šlach a svalů

OTÁZKA: Dobrý den,mám na Vás dotaz. Mám problém s bolestí šlach a svalů v rameni v přední části spojené s bicepsem. Byl jsem u lékaře, jež mě poslal na vyšetření, kde mi to tzv. opíchli a doporučili masáže s perafinem.…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení