Řešení problému s erekcí pomocí rázové vlny

Otázka:

Dobrý den, je mi 30 let a mám problémy s erekcí. Chci se zeptat, jak u Vás probíhá kompletní vyšetření a aplikace rázové vlny? Nyní problém řeším to užíváním cialisu 20mg, ale už to brát nechci a rád bych měl pokud půjde normální sexuální život bez prášků.
Děkuji za informaci.

Odpověď:

Dobrý den,
metoda léčby erektilní dysfunkce a Peyronieho choroby Planární rázovou vlnou je účinná tam, kde se jedná o cévní příčinu, tedy nízkou průchodnost cév v oblasti topořivých tělísek (ty se zanáší především vlivem, kuřáctví, hypertenze, zvýšené hladiny cholesterolu, věkem atd.).

Abyste mohl zahájit léčbu Planární rázovou vlnou, je nutné přinést si od specialisty urolog-androlog-sexuolog potvrzení o tom, že:
a) se jedná čistě o erektilní dysfuknci z cévních příčin
b) v současné době neprobíhá akutně onkologické onemocnění (kontraindikace léčby FRW)

Můžete si vybrat jakéhokoliv lékaře výše uvedené specializace nebo Vám mohu doporučit MUDr. Bittnera, který má s tímto typem léčby zkušenosti, nejedná se ovšem o smluvního lékaře, proto je nutno počítat s delší objednací dobou ve Vinohradské nemocnici nebo platbou jako samoplátce na této klinice (rovněž pan doktor Bittner).

Léčba ED se skládá ze 3 cyklů:
Dochází se pravidelně 2x týdně po dobu 3 týdnů, následuje 3 týdenní pauza bez aplikace (doba pro růst kapilárních cév) a následuje znovu první část cyklu, tedy 2 aplikace týdně po dobu 3 týdnů.
Cyklus je nezbytně nutno absolvovat celý.

Samotná léčba probíhá tak, že je klient instruován, jak uchopit penis tak, aby mohla terapeutka namířit hlavici rázové vlny do oblasti topořivých tělísek a aplikovat rázové vlny. Jednotlivé rázy jsou aplikovány především do oblasti topořivých tělísek penisu a žaludu, což jsou nejbohatěji cévně zásobené lokality. Před samotnou aplikací je nutno nanést vrstvu sonografického gelu, aby se rázy korektně přenášely do tkáně. Samotná léčba není bolestivá, klient ji může vnímat spíše jako jemné tikání.

V případě, že byste měl jakýkoliv dotaz, neváhejte mne prosím kontaktovat.

S přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Hyoidní svaly

Otázka Dobrý den,zdvořile Vás prosím o radu.Od dubna loňského roku mě bolí levá strana krku. Dne 18.4. 2016 mi praktická lékařka udělala výtěr z krku s výsledkem běžná flóra. Z téhož důvodu mi zubní lékař nasadil antibiotika Doxybene v podezření,…

Kulhání po výměně kyčelního kloubu

OTÁZKA: Dobrý den, podstoupila jsem výměnu kyčelního kloubu. Bolesti nemám, ale stále se nemohu zbavit kulhání a občas se mi samovolně podlamuje noha, někdy mě bolí v oblasti stehna těsně nad kolenem. Vzhledem k udržení zaměstnání jsem žádnou rehabilitaci neabsolvovala.…

Zvážení plastiky LCA

OTÁZKA:  Dobrý den,moc Vás prosím o radu. Jsem po ASK kolene (genus I.dx, operace) - zprávě moc nerozmím: "Chrupavka pately gr II-III debridement. Dekortikace med.hrany pately a med.kapsulorafie. Laese med.menisku - pomenisectomii parakapsulárně v zadní polovině 1-2 mm zhoršené kvality,…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení