Výhřez ploténky

Otázka:

Dobrý den,
aktivně hraji hokej a cvičím. Asi před měsícem jsem se špatně pohnul při hokejovém zápase a přivodil si zranění zad. Při protipohybu na bruslích mě píchlo v bedrech, zápas jsem ale dohrál. Den poté jsem navštívil obvodního doktora, následně ortopeda, kde mi bylo doporučeno 3 týdny cvičit vaše metody. Asi po měsíci velkých bolestí beder, kyčle a velké bolesti vystřelující do levé nohy (zadní stehno a lýtka) jsem navštívil neurologa, který mě poslal ihned do nemocnice na kapačky. Dnes ležím třetí den v nemocnici na kapačkách a necítím žádné zlepšení. Na CT jsem ještě nebyl ale lékaři mi pořád říkají, že to bude nejspíš výhřez ploténky. Neřeším moji sportovní kariéru ale momentálně blížící se otcovství na které bych chtěl být fit.

V případě že bude výhřez ploténky potvrzen, dá se vaším cvičením tento problém vyřešit? Jak dlouho léčba asi trvá a bylo by možné se objednat, popřípadě v jaký termín? 
Děkuji za odpověď 

Odpověď:

Dobrý den,
potíže spojené s výhřezem ploténky lze vhodným cvičením zmírnit či plně odstranit. U nás je možné cvičení také kombinovat s fokusovanou rázovou vlnou, která urychlí hojení poškozené ploténky. Zlepšení stavu bývá citelné již po první hodině. U lehkých poškození je ústup bolesti rychlý a při dodržování rad a zásad bývá úspěch dlouhodobý až trvalý.
Často stačí pouze jedna či dvě návštěvy. Při vážných poškozeních je ústup bolestí pomalejší. V případě zájmu o termín, prosím, volejte 606 404 804 nebo se objednejte online na www.fyzioklinika.cz.

S pozdravem
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Závratě

OTÁZKA: Dobrý den,rád bych se zeptal, necelý týden zpátky se u mě objevily závratě, které dodnes přetrvávají. Mám kulatá záda, předsun hlavy atd... myslíte si, že můžu mít závratě od krční páteře? Jedná se o vteřinovou závrať, např. nakloním hlavu…

Blokáda obratlů

Otázka: Dobrý den,usnula jsem ve vlaku v dost strnulé poloze a od té doby mám bolesti zad střílející na na levé straně "po lampasu", chodit mohu, sedím na podložce, na balonu a na klekačce (střidavě). Na RTG mi bylo oznámeno…

Sudeckův syndrom po distorzi kotníku

Otázka: Dobrý den,syn je po těžké distorzi zevního kotníku s podezřením na rupturu vazů, léčení bylo konzervativní. Úraz se stal před 3 měsíci a syn má stále potíže. Kotník otéká, má poruchu krevního zásobení-promodrávání kůže, výrazně zmenšená hybnost nohy. Bolest…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení