Výhřez ploténky

Otázka:

Dobrý den,
aktivně hraji hokej a cvičím. Asi před měsícem jsem se špatně pohnul při hokejovém zápase a přivodil si zranění zad. Při protipohybu na bruslích mě píchlo v bedrech, zápas jsem ale dohrál. Den poté jsem navštívil obvodního doktora, následně ortopeda, kde mi bylo doporučeno 3 týdny cvičit vaše metody. Asi po měsíci velkých bolestí beder, kyčle a velké bolesti vystřelující do levé nohy (zadní stehno a lýtka) jsem navštívil neurologa, který mě poslal ihned do nemocnice na kapačky. Dnes ležím třetí den v nemocnici na kapačkách a necítím žádné zlepšení. Na CT jsem ještě nebyl ale lékaři mi pořád říkají, že to bude nejspíš výhřez ploténky. Neřeším moji sportovní kariéru ale momentálně blížící se otcovství na které bych chtěl být fit.

V případě že bude výhřez ploténky potvrzen, dá se vaším cvičením tento problém vyřešit? Jak dlouho léčba asi trvá a bylo by možné se objednat, popřípadě v jaký termín? 
Děkuji za odpověď 

Odpověď:

Dobrý den,
potíže spojené s výhřezem ploténky lze vhodným cvičením zmírnit či plně odstranit. U nás je možné cvičení také kombinovat s fokusovanou rázovou vlnou, která urychlí hojení poškozené ploténky. Zlepšení stavu bývá citelné již po první hodině. U lehkých poškození je ústup bolesti rychlý a při dodržování rad a zásad bývá úspěch dlouhodobý až trvalý.
Často stačí pouze jedna či dvě návštěvy. Při vážných poškozeních je ústup bolestí pomalejší. V případě zájmu o termín, prosím, volejte 606 404 804 nebo se objednejte online na www.fyzioklinika.cz.

S pozdravem
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Bolestivá blokáda zad

Otázka: Dobrý den,je mi 26 let a již několik let trpím velkými bolestmi zad a po přečtení jednoho vašeho článku o bolestech zad a blokádě jsem si skoro jistý, že mám stejné příznaky. Před 2 - 3 lety jsem byl…

Bolest stehenního svalu

Otázka: Dobrý den,při běhu se začala ozývat tupá bolest v horní přední části nohy, asi 15-20 cm pod třísly. U chůze, či při cyklistice tento problém nepociťuji. Můžete poradit, zda jde o svalový problém a ev. doporučit cviky, či zda…

Lékaři mi nevěří mou bolest

OTÁZKA: Dobrý den,už rok mi připadá, že mi lékaři nevěří. Mám ohromnou bolest od krku přes levé rameno. Podle výsledků jsem však zdravá a nemůže mě nic bolet.Jsem 67 letá paní.Děkuji za radu. ODPOVĚĎ: Dobrý den,s bolestí jsme schopni Vám…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení