Zlomenina menisku

Otázka:

Dobrý den,
10.2.2018 se mi stal úraz při pomalém tanci, pod pravým kolenem ( možná přímo v koleni) mi něco ruplo ( pocitově jako by prasklo lanko v koleni) a sesunula jsem se k zemi, druhý den na úrazové ortopedii mi byl diagnostikován prasklý meniskus na základě vyšetření a rentgenu. Dostala jsem ortézu, nutnost ledovat a klid, píchám si injekce na ředění krve), dnes jsem byla na objednané kontrole na Klinice ortopedie a traumatologie - po vyšetření, kdy mi lékař sdělil, že nemá volný termín na ASK, proto zvolil zatím konzervativní postup léčby = řízenou rehabiliraci, postupné rozhýbání kolena s odlehčením franc. holemi, chladit koleno a při bolesti Aulin s tím, že za dva týdny opět u něj kontrola a zvážení případné ASK. Jsem z toho trochu nervozní, zda je tento postup léčby obvyklý? Vyšetřující lékař je znám jako kapacita ve svém oboru.
Děkuji předem za Váš názor.

Odpověď:

Dobrý den,
nejedná se o nijak neobvyklý postup. U zlomeniny menisku velmi záleží na tom, jak je meniskus zlomen a jak tato zlomenina ovlivňuje Vaši pohyblivost. V případě, že by stačila konzervativní léčba - tedy rehabilitace a docílilo by se naposilováním svalů upínajícím se ke kolenu dostatečné stability, nemusí Vám běžný pohyb dělat problémy. Naopak vidíme jako pozitivum, že nevolí artroskopii ihned a dávají prostor méně invazivnímu řešení.

V případě, že byste měl pochybnosti o postupu, zkuste vyhledat ještě názor jiného lékaře stejné odbornosti, nicméně rehabilitaci určitě šanci dejte.

S přáním hezkého dne
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Nácvik přetáčení přes zdravý bok do sedu a do stoje s polohovacím klínem

Přetáčení na zdravý bok po operaci kyčle. K přetáčení použijte…

Protažení hýždí vsedě

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Protažení hýždí ve stoje

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Nácvik přetáčení přes zdravý bok do sedu a do stoje s polohovacím klínem

Nácvik přetáčení přes zdravý bok do sedu a do stoje s polohovacím klínem

youtube Protažení hýždí vsedě

Protažení hýždí vsedě

youtube Protažení hýždí ve stoje

Protažení hýždí ve stoje

Vaše otázky a odpovědi

Běh po operaci kotníku

Otázka: Dobrý den,jsem po komplikované zlomenině kotníku a nyní se nabízí pouze operativní řešení. Chtěla bych se tedy zeptat, zda je možné s umělým kloubem například běhat?Děkuji za odpověď. Odpověď: Dobrý den,po operaci totální endoprotézy hlezenního kloubu bude důležitá péče…

Svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve způsobené skoliózou

Otázka: Dobrý den,mám urologické zdravotní komplikace, ovšem při vyšetření na urologii mi bylo řečeno že jsem v tomto směru v pořádku. Myslím si že by problémy mohly způsobovat svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve, které jsou způsobené skoliózou páteře.…

Syndrom kostrče a pánevního dna

OTÁZKA: Dobrý den, již od zimy mám problém s tím, že mě bolí v podbřišku. Je pravda, že jsem párkrát spadla na snowboardu na zadek a dost to dlouho bolelo. Absolvovala jsem vyšetření na gynekologii, urologii i gastroskopii, vše negativní,…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení