Zlomenina menisku

Otázka:

Dobrý den,
10.2.2018 se mi stal úraz při pomalém tanci, pod pravým kolenem ( možná přímo v koleni) mi něco ruplo ( pocitově jako by prasklo lanko v koleni) a sesunula jsem se k zemi, druhý den na úrazové ortopedii mi byl diagnostikován prasklý meniskus na základě vyšetření a rentgenu. Dostala jsem ortézu, nutnost ledovat a klid, píchám si injekce na ředění krve), dnes jsem byla na objednané kontrole na Klinice ortopedie a traumatologie - po vyšetření, kdy mi lékař sdělil, že nemá volný termín na ASK, proto zvolil zatím konzervativní postup léčby = řízenou rehabiliraci, postupné rozhýbání kolena s odlehčením franc. holemi, chladit koleno a při bolesti Aulin s tím, že za dva týdny opět u něj kontrola a zvážení případné ASK. Jsem z toho trochu nervozní, zda je tento postup léčby obvyklý? Vyšetřující lékař je znám jako kapacita ve svém oboru.
Děkuji předem za Váš názor.

Odpověď:

Dobrý den,
nejedná se o nijak neobvyklý postup. U zlomeniny menisku velmi záleží na tom, jak je meniskus zlomen a jak tato zlomenina ovlivňuje Vaši pohyblivost. V případě, že by stačila konzervativní léčba - tedy rehabilitace a docílilo by se naposilováním svalů upínajícím se ke kolenu dostatečné stability, nemusí Vám běžný pohyb dělat problémy. Naopak vidíme jako pozitivum, že nevolí artroskopii ihned a dávají prostor méně invazivnímu řešení.

V případě, že byste měl pochybnosti o postupu, zkuste vyhledat ještě názor jiného lékaře stejné odbornosti, nicméně rehabilitaci určitě šanci dejte.

S přáním hezkého dne
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Nácvik přetáčení přes zdravý bok do sedu a do stoje s polohovacím klínem

Přetáčení na zdravý bok po operaci kyčle. K přetáčení použijte…

Protažení hýždí ve stoje

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Protažení hýždí vsedě

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení hýždí vsedě

Protažení hýždí vsedě

youtube Protažení hýždí ve stoje

Protažení hýždí ve stoje

youtube Nácvik přetáčení přes zdravý bok do sedu a do stoje s polohovacím klínem

Nácvik přetáčení přes zdravý bok do sedu a do stoje s polohovacím klínem

Vaše otázky a odpovědi

Whiplash syndrom

Otázka: Dobrý den, syn před rokem utrpěl zranění krční páteře na pouťové atrakci. Doc. Hahn klasifikoval jeho stav jako whiplash, syn absolvoval rehabilitace, lázeňskou léčbu. Stav se mu zhoršuje ve vlnách. Trpí častými blokádami c1 a c2, má stavy na…

Poškození kloubního pouzdra, vazů a šlach nohy při fotbale

OTÁZKA: Dobrý den,dnes při fotbalové zápase, když už jsem byl připraven střílet, mi na poslední chvíli protihráč vložil před balon nohu a došlo ke střetu. Zápas jsem normálně dohrál, ale poté, co jsem přišel domů, noha začala bolet. Pod vnějším…

Bolesti po operaci lokte

OTÁZKA: Dobrý den,před 14 lety jsem prodělal úspěšnou operaci levého lokte z vnitřní strany.V září 2011 jsem měl distorzi stejného lokte, od té doby mě trápí bolesti, které jdou do 4. a 5. prstu, s chladnutím celého předloktí. Rentgen mám…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení