Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Úraz prstu na ruce

Otázka

Dobrý den,

před vánoci jsem si narazila prostředníček pravé ruky. Úraz se mi déle nehojil, byl bolestivý a prostřední kloub otekl, tak jsem šla na ortopedii na rentgen. Tam mi rentgenem zjistili, že mám kostní cystu na kosti mezi druhým a třetím kloubem a úrazem se vnitřní tekutina vylila z kosti na povrch. Hybnost po úrazu se mi podstatně zlepšila, ale otok tam mam stále. Váhám o operaci a slyšela jsem, ze je vhodné do prostoru cysty v kosti voperovat částečku jiné mé kosti (např) ze zápěstí. 
Chtěla bych se optat, jestli byste doporučovali operaci, nebo ještě počkat jak se situace vyvine? Jaká rehabilitace by se po takovém zákroku prováděla? Poslední otázku mám, jestli by bylo možno operaci provést jen v částečné anestesii, nebo by byla vhodnější celková? Z operace mam strach, protože mám problém na pravé ruce a denně ji používám k mé práci v kanceláři na počítači. Předem moc děkuji za Váš čas a radu. 

Odpověď

Dobrý den,

k operaci kostních cyst se většinou přistupuje v případě, že je ohrožena pevnost kosti, v případě velké bolestivosti nebo při omezené pohyblivosti daného segmentu. Ovšem tato tématika je spíše na diskuzi s ortopedem, a proto bych Vám doporučila se poradit s touto odborností. Pokud by Vám byla doporučena operace, následná rehabilitace by byla zaměřena na ošetření jizvy po zákroku, uvolnění měkkých tkání a následně znovuobnovení funkčních rozsahů pohybů ruky. 

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.