Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Natažené úpony po běhu

Otázka

Dobrý den.

Od 1.1. letošního roku jsem začal běhat. Každý druhý den asi 4km. Z počátku střídavě chůze-běh. Po měsíci mám bolesti na vnitřní straně levého kolene a dotykovou bolest někde pod menyskem na vnitřní straně. Při běhu se to zlepší, ale po skončení bolest i při sezení na židli. Při chůzi cítím jakoby mě něco tlačilo v koleni. Koleno je bez otoku a výpotku. Jezdím běžně na kole.

Můžete mi poradit?
Děkuji
 

Odpověď

Dobrý den,

podle Vašeho popisu může jít o natažené úpony. Při jakémkoli sportu je důležité protahování. Vhodné cviky před i po výkonu naleznete zde. Doporučila bych Vám vyhledat odborného fyzioterapeuta, který by Vám na základě kineziologického rozboru doporučil vhodný postup léčby. Kromě fyzioterapie je vhodné aplikovat i fokusovanou rázovou vlnu, která má velký význam při hojení a srůstu. Popřípadě, by bylo možné také bolavé místo tapovat. 

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.