Pomůžeme od bolesti
Dnes je zavřeno

Cviky na bolest v bedrech

Otázka

Dobrý den,

již 4 měsíce mě bolí záda v bedrech. Nemohu se zaklonit dozadu, někdy to více bolí na pravé straně směrem nahoru. Můj dojem je, že mám asi zkrácené hluboké svaly, mám hypermobilitu páteře a dost na to trpím, nebo nějakou blokádu? nevím. 

Doktorka mi napsala RHB reflexní masáže ale nepomáhá to. Zakázala mi cvičit, ale já když necvičím tak se mi zkracují svaly a bolí záda. Nevím co mám dělat, nebo kam jít.

Můžete mi doporučit nějaké cviky na uvolnění svalů?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

vzhledem k Vašemu popisu mi není úplně jasné, proč Vám lékařka nedoporučila cvičit (v globálu). Doporučila bych vzít lékařské zprávy a vyhledat fyzioterapeuta, který Vás komplexně vyšetří (komplexní kineziologický rozbor) a na základě tohoto vyšetření rozhodne, které cviky by byly pro Vás vhodné a kterým byste se měla vyhnout. V případě, že jsou Vaše potíže zapřičiněny blokací, měl by Vám fyzioterapeut umět pomoci (uvolnění a mobilizace obratlů do fyziologické polohy). 

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.