Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Tenisový loket - chladit, stahovat a co dál?

Otázka

Dobrý den, 

mám diagnostikovaný tzv. tenisový loket. Chtěla bych se zeptat, zda je možné tento problém řešit fyzioterapií. Doporučení lékaře - chladit a stahovat. Děkuji Vám

Odpověď

Dobrý den,

tenisový loket vzniká v důsledku chronického přetěžování měkkých tkání v oblasti lokte. Doporučení , které jste dostala od lékaře, samo o sobě s největší pravděpodobností nepostačí, protože takto není řešena příčina, ale pouze tlumen zánět. Stažení je v pořádku, pokud myslíte užití epikondylární pásky nebo kineziotapu. Fixace obinadlem nebude mít větší význam nebo může být i kontraproduktivní. V rámci komplexní léčby Vám doporučuji navštívit fyzioterapeuta, který na základě komplexního kineziologického rozboru určí příčinu přetížení a poradí se cvičením a uvolňováním. Samotný zánět je poté možno řešit fyzikální léčbou, buďto pojišťovnou hrazeným ultrazvukem, nehrazenou laserterapií nebo rázovou vlnou, nebo ho lze tlumit farmakologicky kortikoidy. Nicméně léčba ultrazvukem není zpravidla příliš efektivní a kortikoidní injekční léčba má negativní vliv na stav tkání v okolí vpichu. V našem centru používáme nejsilnější dostupnou fyzikální terapii, kterou je fokusovaná rázová vlna v kombinaci s cílenou fyzioterapií.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.