Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Putující bolest

Otázka

Dobrý den,

již 14 dní mám problém v oblasti bederní části zad. Zprvu se bolest projevovala právě v oblasti beder a neschopností se ohnout k levé noze. Používal jsem voltarenové náplasti, hřejivou mast atd. Bolest polevila ale přesunula se do oblasti levého hýžďového svalu. Myslel jsem že jde jen o oblast beder ale když jsem si chtěl zvednout nataženou levou nohu tak se projevila bolest v levém zadním stehenním svalu. Teď jsou projevy takové, že při jízdě v autě cítím na levém stehně a lýtku mírné nepříjemné pnutí. Vůbec nevím, co by to mohlo značit, zda je problém vážně v oblasti beder či na zadní straně stehenního svalu.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

celý pohybový aparát je vzájemně funkčně propojen. Problémy, které popisujete bývají velmi často spojeny s blokádou tzv. SI skloubení. V rámci léčby Vám doporučuji vyhledat fyzioterapeuta, který Vám provede komplexní kineziologické vyšetření, na základě kterého určí přesnou příčinu, uvolní měkké tkáně a provede následnou mobilizaci.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.