Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Skolióza

Otázka

Dobrý den,

má přítelkyně (věk 52 let) trpí skoliózou od narození. Dříve bez nějakých bolestí. Nyní již 7 měsíců intenzivní, silné bolesti ramen, více levého, přecházející do celých rukou. Bolesti zad a krční páteře. Hledám odbornou pomoc. Analgetika nezabírají. Přes velkou bolest se už neobleče, nezvládá denní úkony.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v první řadě by přítelkyně měla navštívit lékaře, který ji odešle na RTG vyšetření a k rehabilitačnímu lékaři, který vystaví doporučení na rehabilitaci.
Skolióza je onemocnění, které je třeba léčit pravidelným cvičením. Počítejte tedy s tím, že několikadenní nemocniční pobyt problém nevyřeší, nicméně fyzioterapeuti ji naučí, jakým cvikům by se Vaše přítelkyně měla věnovat denně doma. V případě, že by byl rozsah skoliózy příliš velký, přistupuje se k nošení speciálního krunýře a v nejzazším případě operaci. Každopádně je třeba začít diagnostikou a zařazením cvičení. Léky v léčbě skoliózy nehrají roli ve smyslu léčby jako takové, slouží pouze k oklamání bolesti.
Pokud byste měli zájem proces rehabilitace urychlit, můžete vyhledat soukromě univerzitně vzdělaného fyzioterapeuta, který s Vámi začne pracovat dříve, než se Vám to podaří ve státním sektoru.
Pokud bychom Vám mohli pomoci, rádi nabídneme termín u nás.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.