Pomůžeme od bolesti
Dnes je zavřeno

Rodinná výzva 12. 9. 2020

Pozvání na 10. ročník rodinné sportovní akce Rodinná výzva, který v rámci oslav Dnů Prahy 11 pořádá FYZIOklinika.

DESÁTÝ ROČNÍK V NOVÉM TERMÍNU

KDY? Sobota 12. 9. 2020

KDE? Centrální park Jižního města

S KÝM? S FYZIOklinikou a kluby z Jižního města

TRADIČNÍ SPORTOVNÍ AKCE PRO CELOU RODINU

Protože podporujeme zdravý pohyb a snažíme o budování sousedských a mezilidských vztahů na největším sídlišti v Praze, rozhodli jsme se již po desáté zorganizovat sportovní akci pro rodiny s dětmi. 
V rámci oslav Dnů Prahy 11, které budou probíhat na Jižním Městě od čtvrtka 10. září do soboty 12. září, pro Vás tentokrát v sobotu chystáme další Rodinnou Výzvu. Akce se bude konat v Centrálním parku Jižního Města, kde Vás rozpohybuje nespočet sportovních aktivit.

O co se jedná?

FYZIOklinika ve spolupráci s partnery a sportovními kluby z Jižního Města pořádá dvakrát ročně (jaro/podzim) sportovní akci pro rodiny s dětmi. Letos jsme vzhledem k zákazu pořádání hromadných akcí byli nuceni květnový termín vynechat. Na Rodinnou výzvu se tedy můžete těšit v sobotu 12. září od 10 hodin. V tento den na ploše Centrálního parku vyroste množství soutěžních stanovišť, díky kterým si budete moci užít rodinný den plný pohybu.

SOUTĚŽNÍ STANOVIŠTĚ

Jaké budou soutěžní úkoly?

I tentokrát se můžete těšit na některé naše stálé partnery, kteří pro Vás mají připravené úkoly jako jsou jízdy na koloběžkách, triky s fotbalovým míčem či bojové umění Taekwon-do. Na dalších stanovištích naleznete různé taneční, balanční a další dovednostní a pohybové aktivity zaměřené například na rychlost či přesnost.

Letos se nám povedlo opět získat několik nových partnerů, se kterými pro Vás připravíme nové soutěžní disciplíny jako například překážková dráha, chearleeding, trampolíny, hokejbal a další. Také jsme nově navázali spolupráci se sportovním klubem vozíčkářů, kteří pro Vás připraví tři soutěžní stanoviště na kterých si budete moci vyzkoušet slalom na invalidním vozíku, naučíte se poznávat pomůcky pro handicapované a nebo jízdu na handbike třenažeru.  

Jak budeme aktivity hodnotit?

Každému rodinnému týmu bude na startu ke jménu přiděleno pořadové číslo, kterým se bude na stanovištích prokazovat. Již od loňského roku máme vlastní mobilní aplikaci, do které se budou na jednotlivých stanovištích zapisovat body, díky čemuž se eliminují možné chyby v zápisech a zkrátí se doba vyhodnocování, tedy i čekání na výsledky.

Náročnost úkolů a bodové hodnocení je přizpůsobeno věkovým kategoriím soutěžících s ohledem na děti, ale i babičky a dědečky. Celkový čas plnění všech úkolů nehraje roli a tak se můžete mezi jednotlivými stanovištěmi pohybovat vlastním tempem.

V případě, že je tým tvořen více členy, bude se do týmového hodnocení počítat vždy nejlepší bodové hodnocení 1 dospělého a 1 dětského zástupce, kteří je budou v daném úkolu rodinný tým reprezentovat, ostatní z týmu si mohou úkol také vyzkoušet ale body se nebudou počítat do celkového hodnocení. V rámci sbírání bodů není nutné soutěžit na všech stanovištích, ale můžete si vybrat pouze ty, na které se cítíte a které Vás baví. Minimálně si však musíte vybrat alespoň 6 stanovišť, jinak nebudete zařazeni do soutěže o ceny.

NESOUTĚŽNÍ AKTIVITY

Na co ještě se můžete těšit?

Letos jsme navázali spolupráci se sportovní skupinou Tom Talent, která pořádá taneční soutěž Street festival. Můžete se tedy těšit na program pro děti i dospělé v podobě tanečních představení a představení sportovních klubů. Ve večerních hodinách se můžete těšit na diskotéku pro děti i dospělé a celým programem Vás provede DJ Guy G.   

Kromě soutěžních stanovišť a programu na pódiu pro Vás připravujeme několik doprovodných aktivit, které si můžete užít předtím, nebo poté co si zasoutěžíte.

 • FYZIOporadna – chcete mít jistotu, že Rodinnou výzvu zvládnete? Přijďte se s námi poradit o svých problémech s pohybovým aparátem, nebo se nechejte zdarma zatejpovat. 
   
 • Zdravotnický stánek – vyzkoušejte si první pomoc či srdeční masáž a resuscitaci na figuríně.

ÚČAST NA AKCI

Jaké jsou podmínky pro účast?

Abyste se mohli zúčastnit Rodinné výzvy, je třeba sestavit rodinný tým, který bude tvořen minimálně dvěma členy, vždy alespoň 1 dítě ( 3 - 14 let) a 1 dospělý (15+).

Jak se přihlásit?

 • Vymyslete si jméno rodinného týmu.
 • Registrujte zdarma svůj rodinný tým na konkrétní čas.
 • Přijďte v tento čas na startovací stanoviště uprostřed Centrálního parku.
 • Užijte si zábavu při sbírání bodů.

HARMONOGRAM AKCE:

Soutěžní aktivity

 • Začátek: 10:00 hod.
 • Poslední startující týmy: 15:00 hod.
 • Ukončení soutěžních stanovišť: 16:45
 • Vyhlášení výsledků: 17:00 hod.

Doprovodné (nesoutěžní) aktivity

 • Po dobu konání sportovní akce: 10:00 – 17:00 hod.

Program na pódiu

 • 10.00 - 10.15 zahájení a představení akce
 • 10.15 - 13.00 prezentace/vystoupení sportovních a tanečních oddílů
 • 13.00 - 14.30 Street dance vystoupení a HIP HOP workshop pro děti
 • 14.30 - 15.30 Pole dance vystoupení a workshop pro maminky s dětmi
 • 15.30 - 17.00 Break dance battles & živá hudba Duckin Track
 • 17.00 - 18.00 Vyhlášení Rodinná výzva
 • 18.00 - 19.00 Rapper a Showman GUY-G
 • 19.00 - 20.00 Dětská diskotéka*

*v případě velkého zájmu dětí a rodičů bude disco prodlouženo. Max. do 22.00 hod.

 

Podpořte Rodinnou výzvu

Chcete se aktivně na Rodinné výzvě podílet jako organizátor, nebo sponzor? Napište nám na email akce@fyzioklinika.cz

Více informací o námi pořádaných akcí naleznete na této stránce

 

Registrace:

Registrace na Rodinnou výzvu jsou již uzavřeny. 

Na místě bude možné se registrovat místo týmů, které nedorazí.  

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet