Antigenní test na Covid 19

02. květen. 2021

TESTUJEME kvalitními testy ze SLIN / HLENU.
BEZ NUTNÉ REZERVACE PŘEDEM
Testy jsou vhodné pro děti mateřských a základních škol.
TESTY jsou na seznamu EVROPSKÉ UNIE

Více informací o testovacím místě
otevírací doba

Na testování není potřeba se objednávat a otestujeme Vás ZDARMA bez nutnosti předložení žádanky od lékaře. K testování využíváme spolehlivé antigenní testy s minimální přesností *98,1% s výsledkem do 15ti minut. U AG testů se jedná se o technologii imunochromatografie na bázi koloidního zlata, testy jsou stabilní s vysokou citlivostí a specificitou. Námi používané testy patří k těm nejcitlivějším na trhu.
Testy jsou prováděny ve vzorcích slin z dutiny ústní spolu s lehce odkašlaným hlenem z plic. V případě kdy tento postup není možný, je odběr možný výtěrem z přední části nosu, či nosohltanu. Testy jsou tedy vhodné i pro testování dětí.

PODMÍNKY TESTOVÁNÍ:

Kdy je možné test provést zdarma (hrazeno ze zdravotního pojištění)?

 • 4× měsíčně bez udání důvodu, vždy s rozmezím 1× za 7 dní. 

Abychom Vás mohli otestovat zdarma, musíte splňovat následující podmínky:

 • Jste klientem kterékoliv české zdravotní pojišťovny a předložíte nám kartičku pojištěnce spolu s občanským průkazem.
 • Neabsolvoval/a jste antigenní test zdarma v posledních 7 dnech na tomto či jiném testovacím místě.

Pokud výše zmíněné podmínky nesplňujete, můžete test koupit jako samoplátce (viz ceník níže).

Upozornění právní odpovědnosti testované osoby - Dodržení maximálního počtu 4 Antigenních testů na osobu za měsíc:

Antigenní testy zdarma jsou uhrazeny pojišťovnami pouze 4x měsíčně pro každou osobu pojištěnou u české zdravotní pojišťovny. Odpovědnost splnění této podmínky nese každá testovaná osoba, nebo zákonný zástupce testovaných nezletilých osob. Každý test a jeho výsledek je ukládán do státní databáze pojištenců. Rádi bychom Vás upozornili, že pokud vyčerpáte větší počet testů, než je měsíčně hrazených ze zdravotního pojištění (4 kusy s rozestupem 7 dní), bude po Vás následně požadována úhrada všech nákladů s provedením odběru, testu, a budete muset navíc uhradit pokutu 500kč za zbytečnou administrativní práci. V případě, kdy se rozhodnete neuhradit tyto marné náklady, bude případ řešen soudně podle platných zákonů.
Zdroj: https://www.fyzioklinika.cz/aktuality/rt-pcr-test-na-covid-19

PLATNOST ANTIGENNÍHO TESTU:

Antigenní testy nemají platnost:

 • Test je vydán a vyhodnocen v okamžiku provedení.
 • Zaleží na každé instituci/zařízení kdo a na jak dlouho test uzná.

Obecně momentálně platí že:

 • Škola uznává pro vstup do školy testy provedené v pondělí a ve čtvrtek (nebo středa) 48 hodin (ve školách bylo testování závazné dvakrát týdně, nyní se pedagogičtí a nepedagogičtí zaměstnanci škol a žáci prvních stupňů základních škol budou testovat antigenními testy jednou týdně, žáci druhých stupňů dvakrát za týden). Nicméně existují již i výjimky z tohoto pravidla.
 • Škola je uznává pro vstup veřejnosti na přijímačky a maturity 7 dní.
 • Do firmy je vstup povolen do 7 dní po provedení Ag testu (V soukromém i veřejném sektoru se zaměstnanci, kteří docházejí do zaměstnání, musejí pravidelně testovat jednou za 7 dní).
 • Kosmetické salóny, kadeřnictví, masáže, restaurace, kempy, atd.: antigenní test provedený na certifikovaném místě bude možné využít 72 hodin.
 • Cestování do zahraničí: Námi používané antigenní testy jsou na seznamu povolených Ag testů v EU. Potvrzení v Čj/Aj posíláme na Vámi zadaný email ZDARMA. Prosím, zjistěte si vždy dopředu na stránkách Ministerstva zahraničních věcí podmínky vstupu do země, kam budete cestovat: který druh testu je vyžadován, jaká je maximální doba, která smí uplynout od jeho provedení a co musí obsahovat potvrzení o výsledku.

POKYNY K PROVEDENÍ ANTIGENNÍCH TESTŮ ZE SLIN:

Test ze slin může být proveden pouze v případě, že jste minimálně 30 minut před testem:

 • nejedl/a
 • nepil/a jakkoliv ochucené nebo slazené nápoje včetně čaje (můžete pít pouze čistou vodu), obzvlášť důležité je 60 min před testem nepít žádný nápoj s kofeinem či alkoholem
 • nežvýkal/a, nečistil/a si zuby, nepoužil/a ústní vodu
 • neužil/a jakýkoliv prostředek s nikotinem (klasické i elektronické cigarety, apod.).
 • Prosíme nepoužívejte žvýkání kousku citronu těsně před testem s cílem si vyrobit více slin :-) Pokud potřebujete, citron si v puse pouze představujte. Funguje to skvěle!

Užití zmíněných látek přímo blokuje provedení testu. Pokud bude podezření na nedodržení těchto opatření, bude test odebrán bezbolestně z přední části nosu.

CENÍK:

klient četnost testování cena
Pojištěnec české zdravotní pojišťovny 1×za 7 dní ZDARMA
samoplátce libovolně 200 Kč

 

Zaplatit antigenní test

* Hodnota přesnosti v % je převzata z dat od výrobce testů, které používáme.

%MCEPASTEBIN%
Vše o Rázové vlně
Reference