FYZIOklinika pomáhá na Prague International Maraton 2014

05. listopad. 2014

FYZIOklinika pomáháI v roce 2014 naši fyzioterapeuti v plném nasazení pomáhali běžcům (a někdy i jejich doprovodu) na 5km, 10km běžeckých závodech, půlmaratonech nebo maratonech.

Co na akcích nabízíme?

V prostoru obvykle určeném jako zázemí pro běžce nabízíme vše co jsme schopni v "polních" podmínkách sportovcům z moderní fyzioterapie nabídnout:

  • samozřejmě tapování pružnými nebo pevnými tapy
  • rychlé akční mobilizace a uvolnění zablokovaných partií těla
  • jako jediní vozíme na sportovní akce unikátní švýcarskou rázovou vlnu
  • po závodech pak ošetřujeme přetížené svalové partie, poraněné kotníky,...

FYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháJak to probíhá?

Nastoupeni jsme v zázemí pro sportovce vždy několik hodin před závodem, většinou již od rána. Většinou stánky balíme až poté co po doběhu opadne zájem o naši "pohybovou první pomoc" :-). Při odpoledních závodech se někdy stává, že balíme až za tmy. Je již pravidlem, že na konci závodu nás vyhledávají i kolegové maséři z vedlejších stánků. Rázovou vlnou pomáháme jejich bolestivým přetíženým rukám, bederní páteři, trapézovým svalům v křeči...

V době největšího zájmu v období 2 hodin přes startem se naše stánky těší hodně velkému zájmu. Ve špičce je kontinuálně před naším stánkem vždy přes 150 běžců čekajících na naše služby.
Na největších závodech v Praze nasazujeme z tohoto důvodu až 9 fyzioterapeutů.
Na základě zkušenosti s velkým zájem o tapování jsme byli narozdíl od minulých let nuceni omezit léčbu rázovou vlnou v době největší špičky. Pokud si budete chtít "rázovku" v praxi zkusit i na vlastním těle, přijďte raději delší dobu před startem, nebo pak až po něm. 

 Kde se dozvědět více?

Odborný tým FYZIOkliniky se na Vás bude těšit na budoucích sportovních akcích - sledujte náš web!

 

FYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáháFYZIOklinika pomáhá

Reference
FYZIOklinika Firma roku