Podporujeme Dětský domov v Dolních Počernicích!

27. listopad. 2018

Pravidelný pohyb je jedním z nejúčinnějším prostředků k udržení pevného zdraví, pohybu fandíme, a proto jsme podpořili Předvánoční běh Dětského domova v Praze 9 - Dolních Počernicích. Deseti nejúspěšnějším běžcům z různých kategorií, kteří se zúčastnili 8.12.2018 Předvánočního běhu, věnovala FYZIOklinika dárkové poukazy v celkové hodnotě 26 200 Kč.

O Dětském domově

Děti

Dětský domov, který Předvánoční běh pořádá, je příspěvková organizace hlavního města Prahy. Má 9 rodinných skupin a kapacitu 65 dětí (40 na zámku a 25 v bytech). Historie Dětského domova se počítá již od roku 1923, kdy byla otevřena tzv. vychovávatelna manželů Olivových.

V Dětském domově pracují systémem rodinných skupin, které přibližují výchovu dětí prostředí v rodině. Starší děti jsou připravovány na samostatný život prací v rodinných skupinách a možnostmi bydlení ve cvičných bytech. V Dětském domově se tedy snaží o to, aby byl pobyt v pro děti stále menším handicapem. Při odchodu mohou mladiství odcházet do startovacího bytu. Kapacita dětského domova v současné době čítá celkem 65 dětí. Největší skupinu tvoří děti starší 10 let, ale do domova se dostávají i děti dvouleté a tříleté. Děti starší 18 let, které studují, mohou zůstat v dětském domově maximálně do 26. let.

Dětský domov sleduje tři hlavní směry: snahu vrátit děti do rodin, pomoci jim zažít příjemnější dětství a připravit je co nejlépe do samostatného života. Úspěšnost dobrého začlenění dětí je 55%.

Dětský domov v Dolních Počernicích je také spolupořadatelem Dětského domov Cupu – soutěže o nejvšestrannější sportovní dětský domov, pořádá běžecké a pétanquové turnaje pro veřejnost a další výtvarné a hudební aktivity.

Charitativní pomoc dětskému domovu

V dnešní ekonomice se i přes státní dotace Dětské domovy neobejdou bez sponzorů, proto oslovili i nás, s prosbou o financování sportovní akce.

Chcete také pomáhat?

Možností, jak Dětskému domovu pomoci je více a vždy nejde jen o peníze. Pomohou jak finanční, tak materiální prostředky. Na stránkách Dětského domova je možné sledovat, jaká forma sponzorství je aktuálně nejdůležitější.

Vše o Rázové vlně
Reference