Beseda se žáky ZŠ, MŠ o canisterapii

PROGRAM BESEDY

 • Seznámení s canisterapií (Co to vlastně canisterapie je? K čemu se pes používá? Z čeho musí pes složit zkoušky a jak probíhají? Dají se pro léčbu zvířátkem využít i jiná zvířata? Jaká zvířátka a jak daným terapiím říkáme (např. hyppoterapie, felinoterapie, caviaterapie, ... )? Na besedy bereme i myšky a křečky, u kterých máme též jistotu, že nekousnou.
 • Ukázky výcviku psa (Fenka chodí na cvičák mezi normální psy, její poslušnost je velmi vysoká. Je hodná, milá, dítěti neublíží, je opravdu velmi tolerantní. Kromě klasických povelů, umí například i povely typu “tancuj” či “plaz se”, povely prostřednictvím posunků, legrační hlouposti typu Zamávej, nebo se děti diví, že umí i anglicky - Low five, High five).
 • Děti mohou psa pochovat, pohladit, dát mu povel, nebo si vyzkoušet polohování. 
 • Vzdělávací úkol přizpůsobený věku dětí (například pro děti ZŠ úkol z matematiky: "Vypočítej, kolik tlapek mají 4 psi." nebo "Kolik drápků má 7 pejsků?" Zde si děti prohlédnou a ohmatají psí drápky a zjistí, že na předních tlapkách mají 5 drápků a na zadních jen 4 drápky. Samy pak musí logicky dojít ke správnému výsledku. Příklad úkolu pro děti z MŠ: v pracovním listu dítě vymalovává např. žlutě ouško namalovaného pejska (dostane pokyn) a kdo má hotovo jako první může dát povel a odměnu psovi, nebo dítě dostane povel, aby dalo psovi 2 čtverečky sýra do modré misky, nebo trojúhelník sýra z levé ruky .. apod. Podporujeme tím tedy kognitivní funce CNS. ). 
 • Jak se děti mají k pejskovi chovat, jak číst jeho mimiku. Jestli si chce pejsek s námi hrát, je unavený, rozlobený,.. Seznámení s plemenem psa. K čemu a kdy byl vyšlechtěný.
 • Závěrečný reflektivní dialog (zopakujeme si, co jsme se dozvěděli).
Nejedná se jen o pouhou klasickou přednášku, ale vše je názorně vysvětleno a předvedeno prostřednictvím ukázek formou vhodnou k věku dětí.

Dětem bývá tento přístup předávání informací velmi blízký. 
Daří se nám metodou interaktivní přednášky plně upoutat jejich pozornost a poskytnout jim prostor i pro jejich dotazy.

Stává se, že některé z dětí má obavy ze psa, holčičky mívají i z myší. Po přednášce tyto obavy jsou buď odbourané (byla-li fobie menší) nebo dítě může říci, že např. tohoto konkrétního pejska se už nebojí. I to je velký úspěch.
V případě alergií dětí na psí srst nemusíte mít obavy. Toy Pudl, se kterým canisterapii provozujeme nemá srst, ale vlasy, které se musí stříháním upravovat.
Má-li některé z dětí alergii na myší a křeččí srst, prosím hlašte tuto skutečnost předem a zvířátka nebudeme brát s sebou.

MÁTE ZÁJEM?

 • Můžete přijet s dětmi buď Vy za námi, nebo my přijedeme k Vám (Praha a blízké okolí).
 • Prosíme o rezervaci termínu v dostatečném předstihu.
 • Besedu se žáky je možné domluvit na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podmínky:

 • Dohodnutá terapie, přednáška,... proběhne v termínu a čase dle dohody mezi poskytovatelem služby a klientem (MŠ, ZŠ, domovem důchodců, atd.) prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Besedy a terapie se může účastnit jen zvíře, které je v dobrém psychickém a zdravotním stavu. Dobrým zdravotním stavem psa se rozumí, dobrá fyzická kondice (zdravě vyhlížející srst, bez kožního poranění, bez výtoku z očí, uší a čenichu, čistý řitní otvor. Dobrý psychický stav: pes při práci musí být veselý a ochotný spolupracovat. Jakýkoli projev únavy (nadměrné drbání, zívání, čenichání, … ) je důvodem pro ukončení terapie či besedy. Chráníme tím psychickou kondici psa před vyhořením. 
 • Klient ručí za to, že se terapie neúčastní jedinec trpící alergií na zvířecí srst, respektive tuto skutečnost ohlásí předem (není třeba se obávat alergie na psa, neboť Toy Pudl nelíná. Nosíme si s sebou ale myši a křečky, na něž alegrie může být.)
Zrušení terapie / besedy / školení ze strany poskytovatele služby:
 • Vyhrazujeme si právo zrušit návštěvu ze zdravotního důvodu psa či psovoda /přednášejícího.
 • Zrušení bude provedeno e-mailem nejpozději 24 hodin předem, v kratším termínu na dohodnuté telefonní číslo klienta. 
 • Tato návštěva bude přeplánována do nejblížšího možného termínu po dohodě obou stran.
 • V případě nemožnosti náhradního termínu bude vrácena 100% uhrazená částka.
Zrušení aktivity ze strany klienta:
 • Prosíme o informaci co nejdříve. Emailem 24 hodin předem, v kratším termínu na telefon 606 404 804.
 • Tato návštěva bude přeplánována do nejblížšího možného termínu po dohodě obou stran.

 Cena lekce

Edukativní lekce 60 min. - 1600 Kč

 • Cena obsahuje pracovní listy pro děti, dojezd, garanci, že je pes zdravý, čipovaný a čistý. Samozřejmostí je péče o srst psa, veterinární kontroly, kvalitní strava, kontinuální výcvik a práce se psem.

Ňafinka   Ňafinka   Ňafinka   Ňafinka

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Požadované pole
Požadované pole
Požadované pole
Invalid Input
Požadované pole
Požadované pole
Změnit obrázek
Opište prosím čísla z obrázku
Virtuální realita Icaros
Dárkové poukazy
Pomoc obětem nehody