První pomoc při bolesti hlavy

Trápí Vás bolest hlavy? Příčin může být hned několik, my Vám přinášíme několik tipů a návodů na cvičení, která by Vám mohla od akutní bolesti pomoci. Tyto návody můžete vyzkoušet sami doma bez pomoci druhé osoby. 

Bolest hlavy může mít buď psychické nebo tělesné příčiny. K nejčastějším příčinám patří nedostatečné množství tekutin v těle. Další z častých příčin je bolest od krční páteře. Zablokovaná krční páteř a ztuhlé šíjové svalstvo mohou vyvolat poměrně intenzivní bolest hlavy. Zde přinášíme několik cviků které by Vám od bolesti hlavy mohly ulevit. 

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Cvičení, které je vhodné především k protažení a uvolnění svalů šíje. Cvičení je účinné např. při migrénách či nepříjemných bolestech hlavy. Tento cvik Vám dokáže pomoci od akutní bolesti, ale je rovněž výbornou prevencí blokací krční páteře.
Návody 2 - obrázek
Ukázka fyzioterapeutické metody pro uvolnění svalů přední strany šíje, při které dochází k relaxaci svalů krku a k úlevě v oblasti hrdla.
Návody 3 - obrázek
Přinášíme Vám návod, jak si můžete sami pomoci při ztuhlosti šíje. Těmito cviky efektivně uvolníte svaly v oblasti šíje, zad, svalů kolem lopatek a krátkých extenzorů hlavy a krku. Cvičení je vhodné provádět např. v případě migrén a tolik nepříjemných bolestí hlavy.

Pozn.: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi příčiny svých zdravotních problémů (symptomů). Léčebná doporučení nenahrazují lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. Účelem naší databáze fyzioterapeutických cviků je snaha o bezplatné zpřístupnění ukázky správného provedení cviků komukoliv, komu mohou pomoci zlepšit zdravotní stav. Mějte prosím na paměti, že cvičení je účinný terapeutický prostředek, který, je-li správně cílený, pomáhá, nicméně při nesprávném použití může Vaše potíže zhoršit.
Pociťujete-li např. mírnou bolest vycházející z pravé strany bederní páteře a cvičíte na opačnou stranu, Vaše problémy se s největší pravděpodobností zhorší. Pokud si nejste jisti, zda je Vámi vybraný cvik přínosný, doporučujeme konzultovat jeho vhodnost s univerzitně vzdělaným fyzioterapeutem (Bc., Mgr., Cert. MDT) nebo rehabilitačním lékařem (MUDr.).
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Články o zdraví