Cviky při bolestech hrudní páteře a žeber s nutnou dopomocí druhé osoby

Zde vám přinášíme další návody na cvičení při bolesti v oblasti hrudní páteře a žeber. Tentokrát se jedná o cviky, při kterých budete potřebovat pomoci od druhé osoby.

 

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Díky tomuto cviku dochází k ošetření kůže a podkoží a uvolnění napětí v oblasti zad.
Návody 2 - obrázek
Cílem tohoto cvičení je úleva od bolesti zad a mobilizace 12 žebra.
Návody 3 - obrázek
Cílem této masáže je uvolnění vzpřimovačů páteře, snížení svalového napětí, relaxace zad a úleva od dechového diskomfortu.
Návody 4 - obrázek
Cílem této masáže je snížení svalového napětí a uvolnění v oblasti mezižebří.
Návody 5 - obrázek
Cílem této masáže je uvolnění stažených tkání trupu a úleva od dechového diskomfortu.
Návody 6 - obrázek
 Jemná masáž ulevující astmatikům, pomáhá při úlevě od dechového diskomfortu.
Návody 7- obrázek
Cílem této techniky je úleva od bolesti hrudní páteře a žeberuvolnění svalových křečí v oblasti hrudníku.

Pozn.: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi příčiny svých zdravotních problémů (symptomů). Léčebná doporučení nenahrazují lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. Účelem naší databáze fyzioterapeutických cviků je snaha o bezplatné zpřístupnění ukázky správného provedení cviků komukoliv, komu mohou pomoci zlepšit zdravotní stav. Mějte prosím na paměti, že cvičení je účinný terapeutický prostředek, který, je-li správně cílený, pomáhá, nicméně při nesprávném použití může Vaše potíže zhoršit.
Pociťujete-li např. mírnou bolest vycházející z pravé strany bederní páteře a cvičíte na opačnou stranu, Vaše problémy se s největší pravděpodobností zhorší. Pokud si nejste jisti, zda je Vámi vybraný cvik přínosný, doporučujeme konzultovat jeho vhodnost s univerzitně vzdělaným fyzioterapeutem (Bc., Mgr., Cert. MDT) nebo rehabilitačním lékařem (MUDr.).
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Články o zdraví