První pomoc při bolesti krku a šíje

Nemůžete ráno po probuzení otáčet hlavou? Strávili jste hodně času na cestách, nebo máte sedavé zaměstnání a bolí Vás za krkem? Zde přinášíme výběr několika cviků, jak si můžete sami pomoci od akutní bolesti. 

Častým projevem problému s páteří je bolest za krkem. Nejčastěji se jedná o akutní blokádu krční páteře. Blokovaná páteř se však u každého projevuje nepatrně jinak, přičemž krk bolí na různých místech. Nejvhodnější je tedy protahovat svaly od lebky po ramena a hrudní páteř. 

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Ukázka fyzioterapeutické metody pro uvolnění svalů přední strany šíje, při které dochází k relaxaci svalů krku a k úlevě v oblasti hrdla.
Návody 2 - obrázek
Cvičení, které je vhodné především k protažení a uvolnění svalů šíje. Díky tomuto jednoduchému a efektivnímu cviku uvolníte svaly šíje, trapézové svaly a zdvihače lopatky. Tento cvik Vám dokáže pomoci od akutní bolesti, ale je rovněž výbornou prevencí blokací krční páteře.
Návody 3 - obrázek
Tato metoda je využívána při bolestech zad, bolesti krční páteře, při brnění v typických neurologických zónách a dalších případech. Díky tomuto cvičení dochází ke snížení intenzity bolesti, posunu nervového dráždění z končetin směrem k páteři a zvýšení rozsahu pohybu.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody