První pomoc při bolesti lokte

Trápí Vás ostré bolesti v oblasti loketního kloubu? Nejčastější příčinou je úponová bolest šlach svalů předloktí. Zde Vám přinášíme několik návodů na cvičení, která by Vám mohla od akutní bolesti pomoci. Tyto návody můžete vyzkoušet sami doma bez pomoci druhé osoby.

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Tento cvik je vhodný na protažení ohýbačů zápěstí a prstů. Pokud je budete provádět pravidelně, předejdete přetížení těchto svalů, respektive bolestem na vnitřní straně lokte.
Návody 2 - obrázek
Tento cvik je vhodný na protažení natahovačů zápěstí a prstů. Pokud je budete provádět pravidelně, předejdete přetížení těchto svalů, respektive bolestem na zevní straně lokte.
Návody 3 - obrázek
Jedná se o cvičení pro protažení pronátorů předloktí (svaly předloktí, které točí ruku dlaní k zemi), které pomůže při bolestech na vnitřní straně lokte.
Návody 4 - obrázek
Jedná se o cvičení pro protažení supinátorů předloktí (svaly předloktí, které točí ruku dlaní vzhůru), které pomůže při bolestech na vnější straně lokte.
Návody 5 - obrázek
Cílem tohoto cvičení je napřímení páteře, zapojení svalů trupu, úleva zádům a protažení ramen a loktů.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody