První pomoc při bolestech SI Skloubení

Trápí Vás ostrá bolest v horní polovině hýždě? Omezuje Vás v běžných činnostech? Zde je několik návodů na cvičení, se kterými by jste si měli od akutní bolesti pomoci.
 


Návody na cvičení

Návody 1 - obrázek
Tento cvik je vhodný při bolesti bederní části zad, při bolesti třísel a při funkční neplodnosti u žen i mužů. Pomáhá při  mobilizaci křížokyčelního skloubení a jako mechanická masáž v oblasti tohoto skloubení.
Návody 2 - obrázek
Tento cvik pomáhá při mobilizaci křížokyčelního skloubení.
Návody 3 - obrázek
Tento cvik pomáhá při mobilizaci křížokyčelního skloubení.
Návody 4 - obrázek
Tento cvik pomáhá při mobilizaci křížokyčelního skloubení.
Návody 5 - obrázek
Tento cvik pomáhá při mobilizaci křížokyčelního skloubení.
Návody 6 - obrázek
Tento cvik pomáhá při mobilizaci křížokyčelního skloubení.

Pozn.: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi příčiny svých zdravotních problémů (symptomů). Léčebná doporučení nenahrazují lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. Účelem naší databáze fyzioterapeutických cviků je snaha o bezplatné zpřístupnění ukázky správného provedení cviků komukoliv, komu mohou pomoci zlepšit zdravotní stav. Mějte prosím na paměti, že cvičení je účinný terapeutický prostředek, který, je-li správně cílený, pomáhá, nicméně při nesprávném použití může Vaše potíže zhoršit.
Pociťujete-li např. mírnou bolest vycházející z pravé strany bederní páteře a cvičíte na opačnou stranu, Vaše problémy se s největší pravděpodobností zhorší. Pokud si nejste jisti, zda je Vámi vybraný cvik přínosný, doporučujeme konzultovat jeho vhodnost s univerzitně vzdělaným fyzioterapeutem (Bc., Mgr., Cert. MDT) nebo rehabilitačním lékařem (MUDr.).
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Články o zdraví