Pěnový válec

Chcete zvýšit náročnost fitness či pilates cviků? Pěnový válec je vhodnou pomůckou k doplnění těchto cvičení.

Pěnový válec můžete využít při různých posilovacích cvičeních, díky němu uvolníte všechny hlavní svalové skupiny. Protáhněte a posilte si svaly celého těla s následujícími cviky.

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Tento cvik je primárně zaměřen na posilování břišních svalů. Díky labilní pomůcce (pěnová válec) však vyžaduje intenzivní zapojení středu těla, tzn. hlubokých svalů kolem páteře a pánevní dno.
Návody 2 - obrázek
Tento cvik je primárně zaměřen na posilování břišních svalů, dále se intenzivně aktivují svaly paže a ramenního kloubu. Využitím labilní pomůcky (pěnový válec) jsou kladeny i vyšší nároky na zapojení středu těla, tzn. hlubokých svalů kolem páteře a celkové zpevnění těla.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody