Peyronieho choroba

Otázka

Dobrý den,
léčím se s induratio penis plastika nebo Peyronieho choroba, zatím bez velkého efektu.

Je mi přes 50 let a tyto procedury jsou pro mě značně psychicky zatěžující, neboť podstupuji prozatím aplikace ultrazvukem v kombinaci s laserem, ale je mi to značně trapné před zdravotním personálem i přes to, že se na tuto diagnozu dívá s naprostým pochopením. Hledám ovšem nějakou proceduru, kde by byl zaručen patřičný efekt a nemusela být aplikace dávána jako doposud tj.ve většině případu v erektivním stavu. Tato situace je mi značně choulostivá a proto bych byl rád za nějakou jinou alternativu léčby, kde by nebyl vyžadován tento stav pro jeho efektivnost. Slyšel jsem o možnosti rázové vlny a proto prosím o bližší info k ošetření.

Moc děkuji

Odpověď

Dobrý den,
v našem centru léčíme toto onemocnění fokusovanou rázovou vlnou.

Samotná léčba probíhá tak, že je klient instruován, jak uchopit penis tak, aby mohla terapeutka namířit hlavici rázové vlny do oblasti topořivých tělísek a aplikovat rázové vlny. Jednotlivé rázy jsou aplikovány především do vazivové jizvy. Před samotnou aplikací je nutno nanést vrstvu sonografického gelu, aby se rázy korektně přenášely do tkáně.

Léčba není bolestivá, klient ji může vnímat spíše jako jemné tikání. V případě aplikace rázové vlny není nutné zajistit naplnění topořivých tělísek krví, proto odpadá pro Vás nepříjemná nutnost uvést před léčbou penis do ztopořeného stavu.

Léčba ESWT ovlivňuje velikost plaku (tuhost jizvy), zakřivení penisu a bolestivost. Pokud byste měl zájem o více informací, doporučuji Vám přečíst tento článek.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Putující bolest

Otázka: Dobrý den, již 14 dní mám problém v oblasti bederní části zad. Zprvu se bolest projevovala právě v oblasti beder a neschopností se ohnout k levé noze. Používal jsem voltarenové náplasti, hřejivou mast atd. Bolest polevila ale přesunula se…

Operace zlomeniny holenní kosti pod kolenem

Otázka: Dobrý den,mám po operaci zlomeniny holenní kosti pod kolenem po 6. měsících ohebné koleno na 90 stupňů a nejde ohnout dále. Dají se šlachy ještě po této době natáhnout?PS. Věk 60 let a mám doporučení výměny kolenního kloubu.Díky Odpověď:…

Poruchy rovnováhy a závratě

Otázka: Dobrý den,zkoušela jsem si test na centrální a periferní závrať. Při testu jsem se otočila méně než o 45st.Znamená to tedy poruchu v uchu? Pociťuji krátce trvající závratě někdy i několikrát denně (některý den skoro vůbec),řekla bych spíše při…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení